Komentāri
Džeksons: Porziņģim iekļauties Knicks uzbrukuma sistēmā nebūs problēmu
Foto: nba.com/knicks/

Talantīgajam latviešu basketbolistam Kristapam Porziņģim iekļauties NBA komandas Ņujorkas Knicks uzbrukuma sistēmā nebūs problēmu, taču viņam nepieciešams pilnveidot savu spēli aizsardzībā, uzskata šī kluba prezidents leģendārais Fils Džeksons.

“Kristapam ir lieliska attieksme un ģimene. Saprotam, ka pielāgošanās NBA viņam varētu prasīt gadu, taču viņš ir paudis apņēmību strādāt, turklāt viņam ir viss nepieciešamais, lai to darītu,” sarunā ar ESPN sacīja Džeksons, kurš piebilda, ka latvietim ir lielisks metiens un vēlme attīstīties, tāpēc nākotne abām pusēm varētu būt auglīga.

Titulētais Knicks kluba prezidents izteicās, ka ar Porziņģi uzbrukumā viss būs kārtībā, taču viņam nepieciešams strādāt pie spēles aizsardzībā. Tiesa, Džeksons norādīja, ka izvēlēties latvieti NBA draftā ir liels risks, taču tam nākotnē var sekot lieliski panākumi.

“Kad man kāds saka, ka šāda iespēja [iegūt savā īpašumā Porziņģi] var gadīties vienreiz dzīvē, man tā ir jāizmanto,” pauda Džeksons, kuram Porziņģi ieteicis Knicks skauts Klerenss Geinss, kurš redzējis latvieti spēlējam Spānijā. “Geinss šajā biznesā jau bijis ilgu laiku, tāpēc domāju, ka viņš spēj redzēt talantīgus basketbolistus.”

Pēc neoficiālas informācijas, ar Knicks izvēli draftā nav apmierināti ne tikai līdzjutēji, bet arī komandas līderis Karmelo Entonijs. Tiesa, Džeksons norādīja, ka Porziņģa potenciāls ir pārāk liels, lai to palaistu garām, par spīti tam, ka latvietis reālu pienesumu Ņujorkas vienībai varētu dot tikai pēc kāda laika.

“Karmelo es vienmēr paturu prātā, viņš šobrīd ir mūsu svarīgākais spēlētājs. Tā tam vajadzētu būt. Tomēr otra būtiskākā lieta ir tā, ko mēs darām šī kluba labā. Sagaidām, ka būs grūti neatkarīgi no tā, vai mums ir 19 gadus vecs Porziņģis vai kāds cits 19 gadus vecs basketbolists. Mums skautiem ir jāuzticas kā šīs organizācijas acīm,” uzsvēra Džeksons, kurš savas karjeras laikā par NBA čempionu kļuvis 13 reizes – divreiz kā spēlētājs un 11 reizes kā treneris.

Lasi vēl