Dāvis Bertāns: Mēnesi nebiju spēlējis, bet nomierinājos, kad iekrita pirmais metiens

Pievienot komentāru
Dāvis Bertāns: Mēnesi nebiju spēlējis, bet nomierinājos, kad iekrita pirmais metiens
Foto: LETA ()

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns jau agrāk zinājis, ka līgumu ar Nacionālās basketbola asociācijas komandu Sanantonio Spurs viņš varētu noslēgt šovakar, sportists pirmdien izteicās Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma.

Bertāns aizpagājušajā nedēļā oficiāli pārtrauca sadarbību ar Spānijas augstākās līgas klubu Vitorijas Laboral Kutxa, bet jau pāris stundu vēlāk tika paziņots par viņa pievienošanos Spurs.

“Par nosacījumiem vienojāmies jau Vasaras līgas Soltleiksitijā laikā, bet pēc tam bija tikai jāgaida, kamēr tiks atrisinātas formalitātes ar Vitorijas komandu – vajadzēja sakārtot, lai finansiālā puse būtu godīga gan pret Vitorijas komandu, gan mani, lai viņi samaksā to, ko palikuši man parādā,” stāstīja Bertāns, kurš atklāja, ka par gaidāmo līgumu zinājis jau iepriekš. “Bija pārliecība, tomēr negribēju par to runāt skaļi. Jau agrāk bija sarunāts, ka nākamais solis būs šovakar.”

Pēc līguma parakstīšanas Bertāns aizvadīja vienu spēli arī Lasvegasas Vasaras līgā, turklāt izcēlās ar 15 punktiem. “Uztraukuma man nebija pat Eirolīgas finālturnīrā, bet šeit neliels bija. Mēnesi nebiju spēlējis, bet nomierinājos, kad iekrita pirmais metiens.”

Līdz ar to nākamajā sezonā Bertānu trenēs leģendārais Gregs Popovičs, kurš ar Spurs strādā jau kopš 1996.gada. Iepriekšējās 17 sezonās vienība spējusi gūt vismaz 50 uzvaras.

“Cik man teikts, Popovičs ir skarbs, bet arī pajokos ar sarkastisku humoru. Man viņš pagaidām pateicis vien tik, lai beidzu traumēties. Tomēr viņa vadībā ir jāuzmanās un jādomā līdzi, ko dari. Esmu dzirdējis, ka tad, kad paliek dusmīgs, viņam izspiežas galvā vēnas,” jokojoties atklāja Bertāns, kuram gan vēl pagaidām liels kontakts ar treneri neesot bijis. “Salīdzinājumā ar Eiropas basketbolu NBA vairāk jāskrien no viena laukuma galu uz otru, temps ir augstāks. Cik esmu redzējis Sanantonio spēles, viņi vienmēr disciplinēti izspēlē līdz brīviem metieniem.”

“Spēlēšu tikai spēka uzbrucēja pozīcijā, un tas pagaidām ir viss, kas man pateikts. Aizsardzība ir galvenais, atlēkušās bumbas, un tad jau uzbrukums nāks pats no sevis. Spēlēšu tur, kur mani liks,” stāstīja latvietis.

Šovasar karjeru noslēdza Spurs leģenda Tims Dankans, un Bertāns izteica nožēlu, ka nesanāks kopā ar viņu uzspēlēt. “Gribēju uzspēlēt kopā ar Dankanu, Manu Džinobili un Toniju Pārkeru, kas nesanāks. Esmu pāris reižu Dankanu saticis, tomēr centīšos viņa domas iemācīties caur Džinobili un Pārkeru.”

Kā pauda Bertāns, otrs latvietis NBA Kristaps Porziņģis viņam pagaidām vēl nav devis padomus. “Pagaidām tikai viņš apsveica ar līguma parakstīšanu, bet gan jau sezonas laikā satiksimies un tad vairāk varēsim parunāt.”

Kaut līguma detaļas klubs neatklāj, iepriekš medijos izskanēja informācija, ka Bertāns panācis vienošanos uz diviem gadiem. Tiek lēsts, ka sezonā latvieša alga varētu būt aptuveni divi miljoni ASV dolāru (1,8 miljoni eiro).

Par latvieša iegādi Spurs spāņu vienībai samaksāja aptuveni 650 000 dolāru (584 249 eiro).

ACB turnīrā Bertāns iepriekšējā sezonā 22 mačos vidēji iemeta 8,5 punktus un izcīnīja 3,1 atlēkušo bumbu. Savukārt ULEB Eirolīgā viņa rēķinā 15 mačos caurmērā 7,9 punkti un 1,9 atlēkušās bumbas.

Savas karjeras laikā Bertāns divreiz atgriezies laukumā pēc ceļgalu krustenisko saišu pārraušanas, turklāt abos gadījumos viņš ārstējās tieši pie Spurs speciālistiem.