Dāvis Bertāns: Īsā laikā Latvijas izlasei jāsaliedējas vienotā komandā

0 Komentāru
Dāvis Bertāns: Īsā laikā Latvijas izlasei jāsaliedējas vienotā komandā
LETA

Latvijas basketbola izlasei pirms 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra spēlēm ar Zviedriju un Ukrainu īsā laikā jāsaliedējas vienotā komandā un jābūt ļoti labai aizsardzībai, uzskata valstsvienības basketbolists Dāvis Bertāns.

Latvijas basketbola izlase, turpinot dalību Pasaules kausa kvalifikācijā, 28.jūnijā Stokholmā tiksies ar Zviedriju, bet 1.jūlijā Kijevā spēlēs pret Ukrainu. Vēl pirms tam 25.jūnijā “Arēnā Rīga” tiks aizvadīta pārbaudes spēle pret Krieviju.

Komandas kandidātu vidū ir arī savu otro sezonu Nacionālās basketbola asociācijas klubā Sanantonio “Spurs” aizvadījušais Dāvis Bertāns. Viņš izlases treniņiem pievienosies nākamajā nedēļā.

“Īsā laikā jāsaliedējas vienotā komandā un jābūt ļoti labai aizsardzībai,” Latvijas Basketbola savienība citē Bertānu, kurš pēc aizvadītās NBA sezonas jūtas atpūties.

“Jūtos labi, esmu gan atpūties, gan paguvis pastrādāt treniņzālē. Divas nedēļas kopā ar sieviņu paceļojām pa Eiropu, Milānā apciemojām brāli [Dairi Bertānu]. Kopš jūnija sākuma darbojos treniņzālē – strādāju pie individuālās tehnikas niansēm. Basketbolā jau esmu tik ilgi, ka pats saprotu, pie kādiem elementiem jāpiestrādā īpaši. Bet treniņā esam seši, tikko pievienojās arī Anžejs Pasečņiks. Paldies trenerim Mārtiņam Gulbim, kurš palīdz,” saka Bertāns.

Pasaules kausa kvalifikācijas B apakšgrupā pēc četrām kārtām Ukrainai ir trīs uzvaras, Turcija un Latvija izcīnījušas pa diviem panākumiem, bet Zviedrijai ir viena uzvara un trīs zaudējumi.

Grupas trīs labākās vienības otrajā posmā tiksies ar citas apakšgrupas, kurā ir Spānija, Slovēnija, Melnkalne un Baltkrievija, labāko trijotni, turpinājumā trim no šīm sešām izlasēm izcīnot ceļazīmes uz Pasaules kausa finālturnīru, kas 2019.gada rudenī notiks Ķīnā.

“Redzēju, cik labi komandas spēlēja ar Turciju, redzēju arī spēli ar Ukrainu. Anžejam [Pasečņikam] komandas biedrs stāstījis, ka zviedri ļoti nopietni gatavojas vasaras spēlēm un nešaubos, ka ukraiņi darīs tāpat. Visi būs stiprāki, nekā ziemā. Gatavošanās posms būs ļoti īss, tāpēc svarīgi īsā laikā saliedēties vienotā komandā. Un jābūt ļoti labai aizsardzībai. Ja noturēsim pretiniekus zem 70 punktiem, būs labas iespējas uzvarēt,” sprieda Bertāns.

Tikmēr Dairis Bertāns vēl turpina sezonu, ar Milānas “EA7 Emporio Armani” komandu cīnoties Itālijas čempionāta finālā pret Ojāra Siliņa pārstāvēto Trento “Dolomiti Energia” komandu.

“Pēdējās dienās neesam aktīvi sazinājušies. Dairim Itālijas čempionāta finālā ir interesanta situācija – sērijā 2-2, priekšā izšķirošās cīņas. Par turpmāko gan nekādu šaubu nav – vienmēr esam gribējuši spēlēt kopā un īpašs prieks, ka to varam darīt Latvijas valstsvienībā kopā ar saviem čaļiem,” piebilda Bertāns.

0 Komentāru