Dāvis Bertāns: Ceru, ka varēšu mācīties no Manu Džinobili un Tonija Pārkera

0 Komentāru
Dāvis Bertāns: Ceru, ka varēšu mācīties no Manu Džinobili un Tonija Pārkera
Foto: AFP/SCANPIX

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Sanantonio Spurs demonstrē Eiropas basketbolam tuvāko spēli visā līgā, tāpēc tieši šī vienība ir viņam piemērotākā, uzskata Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns, kurš ar Spurs gatavojas savai debijas sezonai pasaules labākajā basketbola līgā.

Bertānu 2011. gada NBA drafta otrajā kārtā ar 42.numuru izraudzījās Indiānas Pacers vienība, taču tūdaļ viņš tika aizmainīts uz Sanantonio klubu. “Pēc tam, kad tiku draftēts, biju patiešām priecīgs, ka mani aizmainīja uz Sanantonio, jo zināju, ka šī man ir piemērotākā komanda. Spurs no visām NBA komandām demonstrē Eiropas basketbolam līdzīgāko sniegumu,” Bertāna teikto citē NBA portāls. “Vienmēr ir patīkami skatīties, kā viņi veido saspēli. Te neviens neuztraucas, kurš būs rezultatīvākais spēlētājs, jo Spurs nav viena līdera, bet tā ir izcila tieši ar savu komandas spēli.”

Pirms savas debijas Bertāns norāda, ka vēlas uzlabot sniegumu grozu tuvumā un noteikti aizsardzībā. “Man joprojām jāstrādā pie spēles grozu tuvumā, bet, protams, svarīgākā lieta ir aizsardzība, jo Spurs spēle balstās uz aizsardzību. Man arī ne tikai jāsaglabā, bet arī jāuzlabo sava precizitāte,” paveicamo darbu sarakstu ieskicēja spēlētājs. “Ceru, ka varēšu mācīties no Manu Džinobili un Tonija Pārkera, bet būtu vēl lieliskāk, ja varētu vienu sezonu nospēlēt vienā komandā ar Timu Dankanu,” Bertāns cer mācīties no pieredzējušiem, izsakot nožēlu, ka Dankans vasarā paziņoja par karjeras beigām.

NBA apskatnieks Aiens Tomsens norāda, ka gaidāmajā sezonā Bertāns Spurs komandā varētu ieņemt 36 gadus vecā Meta Bonera vietu. Vērtējot latvieša izredzes, tiek uzsvērts, ka viņš savos 23 gados jau ir ieguvis lielu pieredzi profesionālajā karjerā, ko sācis jau 15 gados, vēlāk pārstāvot tādus pazīstamus Eiropas klubus kā Ļubļanas Olimpija, Belgradas Partizan un arī Vitorijas Laboral Kutxa.

“Viņš ir spēlējis augstākajā Eirolīgas līmenī, kur vienmēr bijis teicams snaiperis. Bertāns ir ar labu basketbola kultūru, tāpēc priecājamies, ka šāds spēlētājs mums ir pievienojies,” latvieti slavēja “Spurs” ģenerālmenedžeris Roberts Bafords, kurš norādīja, ka savos 23 gados Bertāns ir veiksmīgi atguvies pēc divām smagām ceļgala krustenisko saišu traumām, kas liecina arī par viņa stingro raksturu.

“Atgūties pēc traumām bija grūti. Vissmagākais brīdis bija pirmajā reizē, kad uzzināju, cik daudzi basketbolisti pēc šādas traumas nav spējuši atgriezties iepriekšējā līmenī. Savukārt otrā reize jau bija vieglāka, jo reizi tam visam biju gājis cauri. Pēc otrās traumas biju apbēdināts vien piecas minūtes, bet tad sev pateicu, ka tie ir desmit mēneši, lai atgrieztos, un es to izdarīšu,” savus grūtākos brīžus karjerā atcerējās basketbolists.

Spurs ģenerālmenedžeris arī uzsver, ka Bertāns pēdējos gados ir pamatīgi progresējis, uzlabojot gan savu precizitāti no tālmetienu līnijas, gan pilnveidojot bumbas pārvaldīšanas tehniku, kas viņam ļauj apspēlēt pretiniekus. “Viņš ir kļuvis nobriedušāks, taču darbs vēl ir jāturpina,” norāda Bafords. Bertāns vienošanos ar Sanantonio vienību panāca jūlijā. Kaut līguma detaļas klubs neatklāj, iepriekš medijos izskanēja informācija, ka Bertāns panācis vienošanos uz diviem gadiem par diviem miljoniem ASV dolāru (1,78 miljoniem eiro).

0 Komentāru