Dāvis Bertāns: Ceru, ka Porziņģis spēlēs Eiropas čempionātā

Pievienot komentāru
Dāvis Bertāns: Ceru, ka Porziņģis spēlēs Eiropas čempionātā
Foto: AP/SCANPIX

Latvijas basketbola izlasei 2017.gada Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu turnīrā ir labas izredzes izcīnīt otro vai trešo vietu grupā, uzskata Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns.

Latvijas izlase nākamā gada Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīru aizvadīs Stambulā, spēlējot D apakšgrupā kopā ar šī gada Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļnieci Serbiju, mājinieci Turciju, Krieviju, nu jau principiālo pretinieci Beļģiju un Lielbritāniju.

“Domāju, ka stipras komandas ir visās grupās, Turcija un Serbija ir augstākā līmeņa komandas, tāpat arī Krievija. Būs grūti, bet nekas nav neiespējami. Latvijas izlase vairāku gadu garumā ir uzlabojusi savu sniegumu, un, ja tā turpināsim, tad mums ir labas iespējas ieņemt otro vai trešo vietu apakšgrupā,” intervijā Starptautiskajai Basketbola federācijai (FIBA) stāsta Bertāns.

Latviešu basketbolists nosauc arī tās pozīcijas, kur viņš varētu palīdzēt izlasei. “Varu palīdzēt ar tālmetieniem un savu augumu. Tajā pat laikā varu palīdzēt arī aizsardzībā un izbrīvēt vietu,” atklāj Bertāns.

Kā Latvijas izlases trumpi Bertāns min Ņujorkas “Knicks” latviešu zvaigzni Kristapu Porziņģi. “Ceru, ka viņš spēlēs. Porziņģis viennozīmīgi ir progresējis pēdējā laikā, jo īpaši šajā sezonā viņš ir kļuvis par vienu no “Knicks” līderiem un palīdz komandai uzvarēt,” secina Bertāns.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2017.gadā notiks no 31.augusta līdz 17.septembrim Stambulā, Helsinkos, Telavivā un Klužā-Napokā.

Lasi vēl