Daira Bertāna “Darussafaka” pārliecinoši pieveic spēcīgo Madrides “Real”

Pie pārliecinošas uzvaras ULEB Eirolīgas mačā ceturtdien tika latvieša Daira Bertāna pārstāvētā Turcijas komanda Stambulas ” Darussafaka”, ko trenē Deivids Blats ar asistentiem Ainaru Bagatski un Oskaru Ernšteinu, jo tā savā laukumā ar 81:69 (17:20, 18:11, 17:13, 29:24) pieveica spēcīgo Spānijas klubu Madrides “Real”.

Līdz ar to “Darussafaka” šajā turnīrā pārtraukusi četru zaudējumu sēriju.

Bertāns šajā mačā laukumā pavadīja astoņas minūtes un 27 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus. Latvietis realizēja vienīgo tālmetienu un abus “sodiņus”, bet abi viņa divpunktnieki lidoja grozam secen. Tāpat basketbolista kontā viena rezultatīva piespēle, viena piezīme, viens izprovocēts noteikumu pārkāpums un trīs efektivitātes punkti.

Lai gan mača sākumā nedaudz labāk sekmējās Stambulas komandai, pirmās ceturtdaļas vidū “Real” basketbolisti bija ieguvuši astoņu punktu pārsvaru (18:10). “Darussafaka” gan atguvās un tieši Bertāns līdz ar pirmās ceturtdaļas beigu signālu ar tālu trīspunktnieku samazināja deficītu līdz 17:20. Otrajā ceturksnī Madrides klubs atkal tika pie astoņu punktu pārsvara, taču mājinieki vēlreiz atspēlējās un pēdējās piecas pirmā puslaika minūtes neļāva viesiem gūt ne punkta. Pa šo laiku “Darussafaka” veica 12:0 izrāvienu un lielajā pārtraukumā devās ar četru punktu pārsvaru (35:31).

Stambulas komanda otrajā puslaikā salauz “Real” komandas pretestību, turklāt, tuvojoties mača izskaņai, mājinieku pārsvars pārsniedza jau 20 punktus.

“Darussafaka” sastāvā 27 punktus iemeta Bredlijs Vanameikers, kamēr “Real” rindās ar 16 punktiem izcēlās Felipe Rejess.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.