Komentāri
Cik tālu mūsu dāmu izlase ar Aneti Jēkabsoni – Žogotu priekšgalā spēs aizcīnīties Eiropas čempionātā?
Foto: LETA

Šodien Latvijas sieviešu basketbola izlase galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa vadībā ar maču pret Serbijas valstsvienību sāks cīņu Ungārijā un Rumānijā notiekošajā Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pirmais apakšgrupas duelis sāksies plkst.17.30 pēc Latvijas laika. To tiešraidē būs iespējams vērot kanālos TV6, Viasat Sport Baltic un portālā Skaties.lv!

Latvija ar Serbiju aizvadījusi trīs mačus, kuros vienreiz uzvarēja Latvija, bet divas reizes pie panākuma tika Serbijas basketbolistes. Pēdējo reizi abas komandas savā starpā cīnījās 2013.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, kad ar 62:56 spēcīgāka bija Serbija. Trīs gadus pirms tam Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensībās Latvija izbraukumā ar 63:75 piekāpās serbietēm, taču pēc tam atbildes spēlē svinēja pārliecinošu uzvaru ar 80:55.

Tikmēr plkst.20 pēc Latvijas laika cīņu Eiropas čempionāta finālturnīrā ar savstarpēju spēli sāks Krievija un Horvātija, kas arī ielozētas vienā apakšgrupā ar Latviju.Latvijas izlase Eiropas čempionātā ielozēta C apakšgrupā un aizvadīs četras spēles četrās dienās. Nākamajās divās dienās plkst.17.30 gaidāmas cīņas arī ar Horvātiju un Lielbritāniju, bet noslēdzošais mačs 14.jūnijā plkst.20 būs pret Krieviju.

Grupas divām vājākajām komandām turnīrs būs noslēdzies, bet labākās trīs vienības iekļūs otrajā posmā, kurā tiksies ar D grupas (Zviedrija, Slovākija, Lietuva, Spānija un Ungārija) trim spēcīgākajām vienībām.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlase aizvadīja 12 pārbaudes spēles, kurās guva piecus panākumus. Zīmīgi, ka iepriekšējā finālturnīrā Latvijas izlase bija augumā mazākā komanda čempionātā, un arī šoreiz lielākās problēmas tai ir garajā galā. No 12 sastāvā iekļautajām spēlētājām piecām (Katei Aizsilai, Ditai Rozenbergai, Kristīnei Vītolai, Ievai Kūlītei un Zentai Meļņikai) šis bija pirmais Eiropas čempionāts, bet pieredzes bagātākā ar sesto finālturnīru būs Gunta Baško-Melnbārde. Zīmīgi, ka Kūlīte Eiropas čempionātos debitēs 26 gadu vecumā.

No spēlētājām, kas startēja iepriekšējā, Latvijai neveiksmīgajā, Eiropas čempionātā, sastāvā palikušas vienīgi Kitija Laksa, Dita Liepkalne un Anete Šteinberga. Turklāt Laksa būs jaunākā Latvijas izlases spēlētāja jau otrajā finālturnīrā pēc kārtas. Aija Putniņa atgriezusies sastāvā pēc viena finālturnīra izlaišanas traumas dēļ, bet Zane Eglīte, Anete Jēkabsone-Žogota un Baško-Melnbārde izlasē nokļuvušas pēc ilgākas pauzes.

Eiropas čempionāts norisināsies no 11. līdz 28.jūnijam. Apakšgrupu turnīrā komandas sacentīsies Sombathejā un Šopronā (abas – Ungārijā), Timišoarā un Oradjā (abas – Rumānijā), bet izšķirošie mači notiks tikai Ungārijā. Otrajā posmā komandas tiksies Debrecenā un Ģērā, bet cīņas par medaļām tiks aizvadītas Budapeštā.

Čempionāta uzvarētāja nodrošinās sev automātisku dalību nākamā gada Riodežaneiro vasaras olimpiskajās spēlēs, bet nākamo četru vietu ieguvējām būs iespēja sacensties Olimpiādes kvalifikācijas turnīrā.

Lasi vēl