BK Ventspils turpina rādīt kvalitatīvu basketbolu pirmssezonā un iegūst LOC kausu

Pagājušās sezonas Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas medaļu ieguvēji Ventspils svētdien izcīnīja uzvaru Liepājas Olimpiskā centra (LOC) kausa izcīņā. Turnīra finālā Ventspils ar 85:68 (23:25, 22:6, 25:19, 15:18) uzvarēja Krievijas komandu Parma, kas jaunajā sezonā piedzīvos debiju VTB Vienotajā līgā.

Ventspilnieku labā šajā mačā 11 punktus iemeta Ronalds Zaķis, kamēr pa desmit punktiem pievienoja Rihards Lomažs un Andrejs Gražulis, kurš turklāt tika nosaukts par šī turnīra vērtīgāko basketbolistu. Vēl pirmajā ceturtdaļā abas komandas cīnījās līdzvērtīgi, turklāt pirmo spēles nogriezni ar 25:23 uzvarēja Parma. Tomēr otrajā ceturksnī cīņas gaita krietni mainījās, jo Ventspils bija pārāki pār saviem pretiniekiem, veicot izrāvienu ar 14:0 un lielajā atpūtā dodoties ar rezultātu 45:31.

Otrajā puslaikā Kurzemes komanda turpināja spēlēt pārliecinoši, sasniedzot arī 20 punktu pārsvaru un noslēgumā izcīnot uzvaru šajā pirmssezonas pārbaudes turnīrā. Nākamnedēļ Ventspils basketbolisti piedalīsies pārbaudes turnīrā Lietuvā.

Savukārt trešo vietu LOC kausa izcīņā svētdien ieguva Lietuvas klubs Panevēžas Lietkabelis, kas ar 85:77 (22:12, 23:19, 24:26, 16:20) uzvarēja Igaunijas vienību Tartu/Rock.Tikmēr ar piekto vietu bija jāsamierinās turnīra saimniecei Liepāja/Triobet, kas ar 93:86 (21:22, 25:21, 28:14, 19:29) uzvarēja latvieša Ingus Jakoviča pārstāvēto Krievijas klubu Ņižņij Novgorod, ko trenē Artūrs Štālbergs un Edmunds Valeiko.