BK Ventspils jaunajā FIBA turnīrā tiksies ar Polijas, Rumānijas un Lietuvas komandām

Pievienot komentāru
BK Ventspils jaunajā FIBA turnīrā tiksies ar Polijas, Rumānijas un Lietuvas komandām
Foto: F64

Latvijas vicečempione basketbolā Ventspils Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas (FIBA Europe) jaunā klubu pirmajā kārtā spēkosies ar Polijas, Rumānijas un Lietuvas komandām, noskaidrojās otrdien notikušajā izlozē.

Ventspilnieki ielozēti I grupā, spēkojoties ar Polijas vienību Zgoželecas PGE Turow, Rumānijas komandu Timisoara un Lietuvas vienību Pasvāles Pieno žvaigzdes, kurai šonedēļ pievienojās arī Latvijas basketbolists Lauris Blaus.

Jaunajā turnīrā, kuram vēl nav dots nosaukums, piedalīsies 56 komandas no visas Eiropas, kas sadalītas divās konferencēs. Katrā konferencē izveidotas septiņas apakšgrupas ar četrām komandām, kas aizvadīs divu apļu turnīru. Pēc tā katru grupu pirmo divu vietu ieguvējas un četras no 14 labākajām trešajām komandām iekļūs turnīra 1/16 finālā. Sacensību finālčetrinieka turnīrs plānots 2015.gadā no 29.aprīļa līdz 1.maijam.

Jau gandrīz 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB), tomēr šovasar šajā hierarhijā radusies neskaidrība, jo salīdzinoši negaidīti nopietnas pretenzijas uz konkurentu vājināšanu izvirzījusi FIBA Eiropas nodaļa. Sākotnēji tika ziņots, ka FIBA Europe jaunajā turnīrā, kas varētu tikt ieviests jau no nākamās sezonas, varētu piedalīties līdz pat 100 klubiem no vairāk nekā 40 valstīm.

Dalība kontinenta otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā – Eiropas kausā – pienācās Latvijas čempionvienībai VEF Rīga, tomēr tā jau jūlija sākumā pavēstīja, ka gaidāmajā sezonā šajā turnīrā nepiedalīsies. Tāpat rīdzinieku vietu neaizņēma arī Ventspils, līdz ar to pirmoreiz kopš 2002./2003.gada sezonas Latvija nebūs pārstāvēta Eiropas otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā.

Eiropas kausā basketbolā (agrāk ULEB kausā) Latvija līdz šim nav tikusi pārstāvēta vien pašā pirmajā sezonā 2002./2003.gadā, bet dažbrīd, ieskaitot arī pagājušajā sezonā, sacensībās piedalījās pat pa divām vienībām.