Komentāri
BK Valmiera bruņojas nākamajai sezonai – pievienojas Haralds Kārlis
Foto: 2.pictures.zimbio.com

Basketbola klubs Valmiera papildinājis sastāvu ar 23 gadus veco Latvijas izlases kandidātu Haraldu Kārli, kurš iepriekšējās četras sezonas aizvadīja Ziemeļamerikā.

Rīdzenes sporta skolas audzēknis Kārlis iepriekšējās sezonās spēlēja vienā no spēcīgākajām Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) konferencēm Big East. Četru sezonu laikā Kārlis Seton Hall universitātes rindās aizvadīja 120 spēles, 29 no tām dodoties komandas starta pieciniekā. Pagājušajā sezonā 1,95 metrus garais un šobrīd 23 gadus vecais latviešu basketbolists uzrādīja labākos statistikas rādītājus metienu precizitātē savā NCAA karjerā un vidēji guva 3,3 punktus mačā.

Kārlis var spēlēt gan aizsarga, gan vieglā uzbrucēja pozīcijās. Atlētiskais perimetra spēlētājs var uzbrukt grozam gan no tālās distances, gan gūt punktus ar spēcīgiem bumbas triecieniem grozā. Latvijas vīriešu izlases pārbaudes spēlēs pagājušajā vasarā Kārlis četrās spēlēs vidēji 16 minūtēs guva 4,3 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Spēlētājs ir pārstāvējis Latvijas U-16 un U-20 izlases Eiropas čempionātos un iekļauts Latvijas izlases kandidātu sarakstā šī gada Eiropas čempionātam, kas grupu turnīra spēles uzņems arī Rīgā.

“Haraldam Kārlim šī būs pirmā profesionālā sezona, un ir patīkami, ka Haralds pievienojas tieši Valmierai. Četri gadi aizvadīti ļoti spēcīgā universitātē, un jau pagājušās vasaras pārbaudes spēles ar Latvijas valstsvienību apliecināja, ka viņam ir pietiekami liels potenciāls,” paudis valmieriešu ģenerālmenedžeris Mārtiņš Bērziņš. “Strādāsim, lai Haralds maksimāli ātri adaptētos Eiropas basketbolam un palīdzētu komandai sasniegt tās mērķus.”

Lasi vēl