Bertāns: Japāna mēģinās izmantot katru iespēju, kas radīsies

Pievienot komentāru
Bertāns: Japāna mēģinās izmantot katru iespēju, kas radīsies
Foto: LETA

Japānas basketbola izlase pirmdien gaidāmajā Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra mačā pret Latviju centīsies izmantot katru iespēju, kas tai radīsies, tāpēc jābūt piesardzīgiem, uzskata valstsvienības basketbolists Dairis Bertāns.  

 Latvijas basketbolisti sestdien ieradās Serbijas galvaspilsētā Belgradā, kur pirmdien sāksies olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrs. Pirmajā mačā Latvija tiksies ar maz zināmo Japānu, bet svētdien no rīta komanda aizvadīja pirmo treniņu.”Viesnīca mums ir ļoti laba, nav nekādu problēmu – esam jau iedzīvojušies. Vakar Jāņa Timmas dzimšanas dienā notiesājām kūku, bet pēc Eiropas futbola čempionāta mača devāmies gulēt. Šodien pirmajā treniņā “piešāvām” grozus, turklāt treniņvietā nav īstā izmēra laukums. Šajā nodarbībā pēc vakardienas ceļojuma vienkārši drusku izkustējāmies un izlocījāmies, pamētājām pa grozu. Vakarā droši vien patrenēsimies drusciņ nopietnāk,” pēc treniņa sacīja Bertāns. “Esam redzējuši video un zinām, kā spēlē Japāna. Skaidrs ir viens – nevienā brīdī viņi neraustīsies. Ja japāņiem būs kaut mazākā iespēja, viņi metīs pa grozu un mēģinās izmantot situāciju. Jebkurā brīdī jābūt gataviem.”

“Pret tādu komandu, kas ir pilnībā neprognozējama, ir grūtāk spēlēt, viņi vienmēr var uzbrukt un aizsardzībā ir daudz sarežģītāk. Esam redzējuši, kā Japāna spēlē, tomēr nevajag domāt par viņu spēli – mums jāspēlē pašiem,” uzsvēra viens no Latvijas izlases līderiem Bertāns.

Basketbolists norādīja, ka Japānai visi basketbolisti var uzbrukt no perimetra un uz groza apakšu viņi nespiež. Turklāt šī komanda nemeklē iespējas apspēlēt viens pret vienu, bet meklē, kur atrast metienus. “Aizsardzībā mums jāspēlē agresīvi, lai nobremzētu viņu centienus ātri uzbrukt. Grūti pateikt, vai Japāna ir līdzīga Jaunzēlandei vai Irānai, ar ko spēlējām pārbaudes spēles, jo tām bija izteikti garie spēlētāji. Tomēr, jā, šīs vienības nekautrējās uzbrukt, tāpēc kaut kādu līdzību ar Japānu var saskatīt,” izteicās Bertāns.

Otrdien Latvijas izlasei gaidāma cīņa pret Čehiju. Divas labākās grupas komandas sasniegs pusfinālu, kur tiksies ar otras grupas divām spēcīgākajām izlasēm – mājinieci Serbiju, Puertoriko vai Angolu. Tikai šī turnīra uzvarētāja kvalificēsies Olimpiādei.