Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns otrajā spēlē pēc kārtas labojis savu punktu rekordu NBA, gūstot 15 punktus mačā pret Bostonas “Celtics”. “Spurs” ar rezultātu 109:103 apspēlēja ”Celtics” un izcīnīja astoto uzvaru pēc kārtas.

Dāvis Bertāns laukumā pret ”Celtics” pavadīja 23 minūtes un astoņas sekundes, tādējādi uzstādot arī jaunu rekordu šajā statistikas rādītājā. Latvietis ”Celtics” grozā ”salādēja” guva 15 punktus, realizējot visus trīs divpunktu metienus, kā arī trīs no pieciem tālmetieniem. Tāpat Bertāns atzīmējās ar divām atlēkušajām bumbām, vienu pārtvertu piespēli, kā arī iekrāja +/- koeficientu plus astoņi.

Sanantonio komandā kā ierasts rezultatīvākais bija Kavai Lenards, kurš guva 25 punktus, bet Petijs Milzs un Deivids Lī pievienoja attiecīgi 19 un 15 punktus. Savukārt Bostonas komandā Aizija Tomass izcēlās ar 24, bet Eiverijs Bredlijs ar 19 punktiem.

Pēc spēles pirmajām četrām minūtēm “Spurs” bija vadībā ar 8:6, taču tad “Celtics” veica pamatīgu izrāvienu, vēl pēc četrām minūtēm esot priekšā jau ar 24:10. Tobrīd Bertāns jau bija devies laukumā, nomainot Toniju Pārkeru, un tieši latvietis ar savu sniegumu iesāka Sanantonio komandas pakaļdzīšanos.

Vispirms Bertāns ar tālu divpunktu metienu atklāja savu gūto punktu rēķinu, bet uzreiz pēc tam laukuma vidū ļoti skaisti atbruņoja pretinieku saspēles vadītāju Markusu Smartu, ātri tika līdz “Celtics” grozam un ietrieca bumbu tajā no augšas, samazinot atstarpi līdz demsit punktiem (18:28).

Otrās ceturtdaļas sākumā laukumā atgriezās “Spurs” sākumsastāva vīri, taču viņiem neizdevās samazināt rezultātu. Drīz vien laukumā tika arī Bertāns, kurš šoreiz nomainīja Pau Gasolu. Latvietis atkal bija labi pamanāms, jo drīz vien iemeta savu pirmo tālmetienu un izcīnīja atlēkušo bumbu, bet nepilnas četras minūtes pirms puslaika beigām, efektīgi trieca bumbu grozā no augšas, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam 39:40. Turpinājumā cīņa ritēja ļoti līdzīgi, tomēr atpūtā ejot mājiniekiem bija neliels pārsvars 48:46.

Pēc atpūtas Sanantonio komanda laukumā darbojās ļoti apņēmīgi un spēja izvirzīties vadībā ar 57:51, taču tad attapās arī laukuma saimnieki un spēja ne tikai atspēlēties, bet panākt 64:61 savā labā. Tieši tobrīd laukumā atkal devās Bertāns, kurš par sevi atkal atgādināja ceturtdaļas izskaņā. Vispirms viņš gan aizmeta garām vienu tālmetienu, taču 24 sekundes pirms sirēnas iemeta savu otro trejaci spēlē, samazinot rezultātu līdz 72:74. Zīmīgi, ka pēdējā uzbrukumā “Spurs” basketbolists Petijs Milzs trāpīja ļoti tālu trīspunktnieku un pirms spēles pēdējām 12 minūtēm Sanantonio komanda jau bija vadībā ar vienu punktu.

Beigu ceturtdaļa sākās ar vēl vienu Bertāna precīzu tālmetienu, taču pēc tam spēle ritēja ļoti līdzīgi, lai gan “Spurs” lielāko daļu bija vadībā. Ceturtdaļas vidū Bertāns tika nomainīts un laukumā vairs neatgriezās, bet “Spurs” aukstasinīgi nosargāja pārsvaru, lai gan pirms pēdējās minūtes bija vadībā ar trīs punktiem 104:101.

Sanantonio “Spurs” izcīnīja 13.uzvaru 16 spēlēs un ieņem trešo vietu Rietumu konferencē aiz Losandželosas “Clippers”, kam ir 14 panākumi 16 mačos, kā arī Goldensteitas “Warriors”, kas izcīnījuši 13 uzvaras 15 spēlēs.