Beļģijas izlases galvenais treneris: Latvija ar šādiem spēlētājiem tā nemaz nedrīkst domāt par kaut ko mazāku kā medaļām

0 Komentāru
Beļģijas izlases galvenais treneris: Latvija ar šādiem spēlētājiem tā nemaz nedrīkst domāt par kaut ko mazāku kā medaļām
Autors: LETA

Latvijas basketbola izlases sastāvs ir tik sabalansēts, un tās rīcībā ir tādi spēlētāji, ka tā Eiropas čempionātā nemaz nedrīkst domāt par kaut ko mazāku kā medaļas, uzskata Beļģijas valstsvienības galvenais treneris Edijs Kastēls, kura vadītā komanda Latvijas izlases varēšanu uz savas ādas varēs izbaudīt sestdien.

Beļģijas izlase piektdien Stambulā Eiropas čempionāta D apakšgrupas pirmajā cīņā ar 103:90 (24:26, 30:27, 19:14, 30:23) pārspēja Lielbritāniju.
Zīmīgi, ka Beļģijas izlase pirmo reizi vēsturē Eiropas čempionāta finālturnīru sākusi ar uzvaru.
“Pirmo spēles puslaiku aizvadījām slikti, nespējot parādīt savu identitāti, nebija komandas spēles, basketbolisti necīnījās viens par otru, taču pārtraukumā veicām korekcijas, sākām spēlēt aizsardzībā, kas deva rezultātu,” Kastēla vaigs pēc mača bija visai drūms.
Savukārt uz jautājumu, ko viņš domā par Latvijas izlasi, Kastēls neslēpa, ka savus nākamos pretiniekus uzskata par vienu no visa turnīra favorītiem.
“Pret Latviju pēdējos gados esam spēlējuši regulāri un mums ir interesanta savstarpējā vēsture. Viņi ir starp mūsu grupas favorītiem, kas lūkojas tikt uz goda pjedestāla visā turnīrā. Šī komanda sastāva ziņā ir ļoti sabalansēta. Latvija šeit ir ieradusies ar lielām ambīcijām. Ar šādiem spēlētājiem tā nemaz nedrīkst domāt par kaut ko mazāku kā medaļām,” atzina Beļģijas izlases galvenais treneris.
Latvijas izlase ar Beļģiju spēlējusi vien divas reizes, taču abi mači bija iepriekšējos divos Eiropas čempionāta finālturnīros, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm. Neveiksme, turklāt ļoti sāpīga, tika piedzīvota 2013.gada Eiropas čempionātā, kad otrā posma noslēdzošajā mačā Latvija cieta zaudējumu ar 56:60 un tādējādi nesasniedza ceturtdaļfinālu. Savukārt pēc diviem gadiem, kad kontinenta meistarsacīkšu apakšgrupu turnīrs notika arī Rīgā, Latvijas izlase revanšējās ar 78:67. Toreiz Eiropas čempionātā Beļģija ieņēma 13.vietu.

0 Komentāru