Beļģija dramatiskā cīņā uzvar Lietuvu

0 Komentāru
Beļģija dramatiskā cīņā uzvar Lietuvu
Foto: LETA

Ļoti dramatisku uzvaru Eiropas basketbola čempionāta spēlē Rīgā pirmdien guva Beļģijas izlase, kas tikai pēc video atkārtojuma noskatīšanās ar 76:74 pieveica Lietuvu, kas cieta pirmo neveiksmi turnīrā. Šajā mačā uzvaru nesošais grozs tika gūts līdz ar dueļa beigu signālu.

Pirmā ceturtdaļa iesākās līdzīgi, un rezultāts bija 10:10, tomēr pēdējās minūtēs lietuvieši veica izrāvienu un tās noslēgumā atradās vadībā ar 20:12, turklāt desmit punktus jau bija guvis Jons Valančūns.

Otrās ceturtdaļas otrajā pusē Lietuva panāca arī 31:21, tomēr nākamajās trijās minūtēs Beļģija pamanījās veikt izrāvienu 14:1 un atgūt vadību, bet pēc puslaika rezultāts bija 35:35.

Spēles trešajā ceturtdaļā jau gandrīz visu laiku vadībā atradās Beļģija, kas pēc Žana Marka Mvemas trim punktiem ar sodu izvirzījās vadībā ar 51:46, bet vēlāk Beļģija panāca arī 55:49. Savukārt pirms pēdējās ceturtdaļas Beļģija bija priekšā ar 57:54.

Izšķirošās desmitminūtes pirmajās trijās minūtēs sešus punktus iemeta Valančūns, un Lietuva atguva vadību. Kaut lietuvieši bija vadībā gandrīz visu laiku, beļģi regulāri realizēja tālmetienus, turoties blakus. Svarīgs notikumu pavērsiens risinājās priekšpēdējā minūtē, kad Beļģija iemeta divus tālmetienus 14 sekunžu laikā, panākot izlīdzinājumu 74:74.

Nākamajos uzbrukumos abas izlases palika bez punktiem, bet aptuveni 25 sekundes pirms pamatlaika beigām pie bumbas tika Lietuva un devās savā pēdējā uzbrukumā. Tās nākamais uzbrukums atkal bija neveiksmīgs, bet Beļģijai palika vēl trīs līdz četras sekundes pēdējam uzbrukumam. Šajā laikā beļģi paspēja pāriet pāri laukumam un ar atkārtotu metienu naturalizētais Mets Lodžeskis ieraidīja bumbu grozā. Turpinājumā tiesneši vairākas minūtes skatījās video atkārtojumu un secināja, ka Lodžeskis pieskārās bumbai īsu mirkli pirms beigu signāla. Tas Beļģijai ļāvis svinēt vienu no lielākajiem panākumiem valsts jaunāko laiku vēsturē.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 20 punktiem bija Lodžeskis, bet viņam ar 16 punktiem piebalsoja Džonatans Tabu.

Savukārt Lietuvas izlases līderis Valančūns izcēlās ar 25 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām.

Kā zināms, ar šīm abām izlasēm čempionāta pirmajās divās dienās tikās apakšgrupas saimniece Latvija – Beļģija tika uzvarēta ar 78:67, bet Lietuvai zaudēts ar 68:49.

Latvija nākamajā cīņā plkst.18.30 “Arēnā Rīga” sacentīsies ar Čehiju, bet vēlāk vakarā Ukraina tiksies ar Igauniju.

D apakšgrupā tagad bez zaudējumiem cīnās tikai divus mačus aizvadījusī Čehija, kurai ar diviem panākumiem trijos mačos seko Lietuva un Beļģija. Latvijai ir viena uzvara divās cīņās, bet divus zaudējumus cietušas Igaunija un Ukraina.

0 Komentāru