Basketbola klubam ”Ventspils” ir pievienojies Ingus Jakovičs

Komentāri
Basketbola klubam ”Ventspils” ir pievienojies Ingus Jakovičs
Foto: basket.lv ()

Basetbola klubam ”Ventspils” ir pievienojies Ingus Jakovičs. Klubs ir noslēdzis līgumu līdz šās sezonas beigām un vēl uz divām nākamajām. Paredzams, ka Jakovičs būs iekļauts šā vakara FIBA Čempionu līgas spēles pret Turcijas Muratbey pieteikumā.

23 gadus vecais latviešu spēlētājs Ingus Jakovičs sezonu iesāka ārpus Latvijas. Proti, Krievijas klubā no Ņižņijnovgorodas, kuru šogad vada liepājnieks Artūrs Štālbergs. Diemžēl, bet Ingum pirmā pieredze ārpus Latvijas beidzās nesekmīgi un pirms pāris nedēļām viņa un Krievijas kluba ceļi šķīrās. Izmantojot iespēju, ka brīvo spēlētāju tirgū ir parādījies talantīgs latviešu spēlētājs, tika nolemts piedāvāt viņam sadarbību ar BK Ventspils.

Foto

Ingus Jakovičs gaitas Latvijas Basketbola Līgā uzsāka 2011./12. gada sezonā pārstāvot Liepāja/Triobet komandu un tajā pavadīja nepilnas trīs sezonas. 2013./14. gada sezonas vidū Jakovičs pārcēlās uz Rīgu un līdz pat aizvadītās sezonas beigām pavadīja VEF komandā. BK Ventspils viņa LBL karjerā būs trešais klubs.

LBL čempionātos Jakovičs ir aizvadījis 140 spēles, kurās guvis 1037 punktus, izcīnījis 269 atlēkušās bumbas kā arī izdarījis 268 rezultatīvas piespēles. Kopā ar Liepāja/Triobet 2011./12. gada sezonā izcīnītas LBL bronzas medaļas. Pēc tam sekoja divas sudraba medaļas (2014, 2016) un viens čempiona tituls (2015) ar VEF.

Latvijas nacionālajā izlasē aizvadījis 16 spēles kurās guvis 48 punktus. Šogad Ingus izlases sastāvā piedalījās Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Belgradā. 2013. gadā Latvijas U20 izlases sastāvā kļuva par Eiropas vicečempionu.

Lasi vēl