Komentāri
Basketbola izlases liktenis par dalību Olimpiskajā kvalifikācijā noskaidrosies vien janvārī
Foto: AP/Scanpix

Starptautiskā Basketbola federācija (FIBA) termiņu, kurā tiks izraudzīti olimpiskā kvalifikācijas turnīra rīkotāji, pārcēlusi no 23.novembra uz 19.janvāri. Ja turnīra rīkošana tiks uzticēta Serbijai, Grieķijai, Itālijai vai Čehijai, tiesības cīnīties par ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm iegūs arī Latvijas valstsvienība, kura Eiropas čempionātā izcīnīja 8.vietu.

FIBA noteiktajā termiņā uz tiesībām rīkot olimpisko kvalifikācijas turnīru vīriešu komandām pieteicās 10 valstis: Čehija, Vācija, Grieķija, Irāna, Izraēla, Itālija, Meksika, Filipīnas, Serbija un Turcija. Ja par turnīra rīkotāju tiek izraudzīta valsts, kuras komanda savas zonas čempionātā jau izcīnījusi tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijā, tiesības piedalīties iegūst nākamā pretendente no attiecīgās zonas.

Lēmumu par turnīru norises vietām pieņems FIBA izpildkomiteja deviņu cilvēku sastāvā.  Eiropas čempionātā ceļazīmi uz olimpisko kvalifikāciju izcīnīja Francija, Serbija, Grieķija, Itālija un Čehija, savukārt pirmā aiz svītras palika Latvijas valstsvienība. Amerikas zonā nākamā pretendente ir Dominikana, Azijas zonā – Libāna.

26.janvārī notiks kvalifikācijas turnīra grupu izloze, 18 komandas sadalot trijos sešniekos. Kvalifikācijas turnīri notiks no 5 līdz 10.jūlijam. Katras grupas komandas pirmajā posmā tiks sadalītas divos trijniekos, kuru ietvaros notiks apļa turnīri. Pa divām komandām no katra trijnieka kvalificēsies pusfinālam. Pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros olimpiskās ceļazīmes ieguvējus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl