Basketbola izlasei pēdējā pārbaude pirms Eiropas čempionāta; pretī Maķedonija

Pievienot komentāru
Basketbola izlasei pēdējā pārbaude pirms Eiropas čempionāta; pretī Maķedonija
Foto: LETA

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība, noslēdzot gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, rītvakar Arēnā Rīga tiksies ar EuroBasket2011 ceturto labāko komandu Maķedonijas izlasi. Spēles sākums plkst. 18.30 un spēles tiešraide kanālā LTV7 un LMT Straume.

Iepriekš astoņās pārbaudes spēlēs Latvijas komanda izcīnījusi četras uzvaras. Eiropas čempionāts Rīgā sāksies sestdien, 5. septembrī. Latvijas komanda pirmajā dienā tiksies ar Beļģijas izlasi. Biļetes uz atklāšanas spēli vēl var iegādāties Biļešu servisa tirdzniecības vietās.

Latvijas valstsvienības treniņā ceturtdien ierindā bija 14 basketbolisti, tostarp Jānis Timma un Mārtiņš Meiers, kuri veselības problēmu dēļ izlaida dažas nodarbības nedēļas sākumā. Sasistais sāns pagaidām jāsaudzē Žanim Peineram. Divpadsmitnieku, kas dosies laukumā spēlē ar Maķedonijas komandu, treneri, pēc tradīcijas nosauks spēles dienā pēc rīta treniņa, kas, paredzams, notiks Arēnā jau uz EuroBasket īpašā laukuma.

Maķedonijas izlases ierindā joprojām ir pieci basketbolisti, kuri 2011. gadā Eiropas čempionātā Lietuvā sensacionālā kārtā izcīnīja piekto vietu. Sagatavošanās procesā maķedonieši divreiz uzvarēja Izraēlas izlasi (75:58 un 69:64), sagrāva Ukrainu (81:51), zaudēja Lietuvai (61:68), Turcijai (68:85) un divreiz Spānijai (63:94 un 54:88).

No 5. līdz 10. septembrim Maķedonijas izlase spēlēs C grupas turnīrā Zagrebā, sacenšoties ar Horvātijas, Slovēnijas, Grieķijas, Gruzijas un Nīderlandes izlasi. Tieši ar šīs grupas komandām Rīgas grupas labākais četrinieks sacentīsies astotdaļfinālā.

Latvijas un Maķedonijas izlases līdz šim tikušās četras reizes. 2008. gadā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas komanda Rīgā ar Kristapa Janičenoka tālmetienu pēdējā sekundē izrāva uzvaru ar 83:82, bet Skopjē piekāpās ar 78:80. 2009. gadā EFES kausa izcīņas turnīrā Ankarā latvieši piekāpās ar 74:95, bet 2013. gadā EuroBasket2013 grupas turnīra pēdējā spēlē Jesiņecā Latvija uzvarēja ar 76:66.