Baltijas duelī Latvija dramatiskā mača galotnē zaudē Igaunijai

Pievienot komentāru
Baltijas duelī Latvija dramatiskā mača galotnē zaudē Igaunijai
Foto: F64

Latvijas vīriešu valstsvienība pārbaudes turnīrā Tbilisi trešajā spēlē piedzīvojusi trešo zaudējumu, galotnē piekāpjoties Igaunijas izlasei – 69:70 (19:19, 36:40, 52:53). Latvijas izlases rindās rezultatīvākais bija Mārtiņs Meiers ar 18 punktiem, bet Mareks Mejeris pievienoja 11 punktus.

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska detalizētā spēles analīze:

”Principā var teikt, ka uzvara bija mūsu rokās – ja būtu iemetuši par dažiem sodiem vairāk, ja divas minūtes pirms beigām pēc Mareka Mejera ”spraudiena” bumba neizlēktu laukā no groza, ja igauņiem nebūtu iekritis kāds trakais metiens… Taču šādās spēlēs un šajā sagatavošanās posmā mīnus 1 bieži ir svētīgāk nekā plus 1.

Savulaik nepiekritu trenerim Kurtinaiti, kurš apgalvoja, ka latviešu mentalitāte neļauj mums uzvarēt svarīgākajās spēlēs. Pēc tādiem mačiem, kāds bija šodien, sāk šķist, ka Kurtinaitim bijusi taisnība. Neteikšu, ka nebijām noskaņojušies vai spēlējām pavirši. Taču nepratām ierādīt pretiniekiem viņu vietu, pakļāvāmies igauņu diktētajam ritmam. Iekūlāmies galotnē ar līdzvērtīgām izredzēm, kuras igauņi izmantoja labāk.

Igauņi nospēlēja savā stilā. Uzbrukumā meklēja mūsu vājākos punktus un spēlējaviens pret vienu, aizsardzībā mainījās un bez īpašas kautrēšanās sita piezīmes. Metām par 22 sodiem vairāk (13/16 pret 27/38), pārliecinoši uzvarējām cīņā pie groziem (41-31). Taču pievīla metienu precizitāte (divpunktnieki 18/35 pret 21/45, trīspunktnieki 2/14 pret 5/18). Trīspunktnieki šodien nebija aizliegti, bet spēles gaitā bieži radās situācijas, kad mūsu garajiem spēlētājiem zem groza pretī bija augumā mazāki pretinieki un spēlētāji likumsakarīgi centās to izmantot. Tikai pārāk bieži bumba neiekrita grozā.

Un vēl dažam spēlētājam jāizdara secinājumus par savu darbību aizsardzībā. Slikti, ka dažādu iemeslu dēļ konkurence uz vietu sastāvā nav tik nopietna, lai spēlētāji nevarētu atļauties būt pavirši.

Dairim Bertānam bija plānota brīvdiena. Kristaps Janičenoks būtu spēlējis, bet par sevi atgādināja sāpes mugurā un nolēmām neriskēt. Kaspars Bērziņš izgāja laukumā sākumsastāvā, taču pēc četrām minūtēm palika malā nelielu veselības problēmu dēļ. Protams, ar viņiem būtu stiprāki, bet dažu spēlētāju iztrūkums nav nekāds attaisnojums. Zinu, ka igauņiem puses sastāva mocījās ar vēdera problēmām, taču laukumā to nevarēja manīt.

Iespējams, trīs zaudējumi Tbilisi turnīrā atvēsinājuši to eiforiju, kāda valdīja pēc uzvarām pirmajās divās spēlēs Rīgā. Līdzjutēji var atļauties noskaņojuma svārstības, mums, komandas dalībniekiem, jābūt reālistiem. Manuprāt, nav pamata panikai, jo visās trijās spēlēs bija labas epizodes un mums ir iespējas gan stabilizēt sniegumu, gan pastiprināt komandu, iesaistot Rīgā palikušos spēlētājus un mazāk eksperimentējot ar dažādiem virknējumiem.

Taču netaisāmies paļauties uz to, ka viss nostāsies savās vietās pats no sevis. Jau teicu, ka katram visupirms pašam ir jāizdara secinājumus par savu darbību. Un jāatceras, ka ne jau tikai mēs priecājāmies par veiksmīgo Eiropas čempionāta grupas izlozi. Ļoti priecīgi par iespēju spēlēt ar Latviju bija gan igauņi, gan beļģi, gan čehi. Ja gribam pierādīt, ka viņi visi kļūdās – tas būs jāizdara ar darbiem laukumā.

Pirmdien agri no rīta atgriežamies Rīgā, otrdien atsākam treniņus, ceturtdien dodamies uz Superkausa izcīņu Vācijā. Paredzams, ka uz Hamburgu brauks 12 spēlētāji, starp kuriem noteikti būs Tbilisi nespēlējušie Žanis Peiners un Andrejs Šeļakovs. Pārējos nosaukšu trešdien.”