Bagatskis: tagad puišiem jāsaglabā vēsas galvas

Pievienot komentāru
Bagatskis: tagad puišiem jāsaglabā vēsas galvas
Foto: F64

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņas otrajā spēlē Hamburgā pārspēja Turcijas izlasi – 81:79. Komentāru par spēli sniedza izlases galvenais treneris. Savukārt šovakar Latvija plkst. 18.30 tiksies ar Polijas vienību, cīņā par  turnīra otro vietu.

Ar Polijas izlasi tikāmies 7. augustā Rīgā, kad ar 84:82 pārspējām pretiniekus. Par turnīra uzvarētāju jau kļuvusi Vācijas valstsvienība, kas var pieveica Latvijas gaidāmos pretiniekus.

Izlases galvenā trenera Ainara Bagatska komentārs par aizvadīto spēli ar Turciju:

“Gan iepriekš pēc minimālajiem zaudējumiem, gan tagad pēc minimālās uzvaras jāsaglabā vēsas galvas. Pirmās minūtes dažādu iemeslu dēļ neizdevās, bet drīz atguvāmies un visu pirmo puslaiku kontrolējām spēli. Uzvarējām cīņā pie groziem, izdarījām vairāk metienu. Pietrūka tikai tāds ”nieks” kā precizitāte. Nebijām gatavi trāpīt no labām pozīcijām un realizēt savu pārsvaru.

Otrajā puslaikā uzbrukuma kvalitāte saglabājās. Izdevās patiešām labas bumbas izspēles un sākām trāpīt. Patīkami, ka vairāki basketbolisti – Rolands Freimanis, Jānis Timma, Kristaps Janičenoks, Mārtiņš Meiers – prata savākties pēc ne visai veiksmīgā sākuma un kopā ar mūsu stabilākajiem spēlētājiem Dairi Bertānu un Jāni Strēlnieku diezgan droši turēja iniciatīvu savās rokās. Bet – pagarām kvalitatīvām epizodēm vairākas reizes sekoja īsi kritumi, kuru laikā turkiem strauji izdevās izlīdzināt rezultātu. Stabilitātes un konsekvences, par kuru nepieciešamību runāju jau kopš pirmās pārbaudes spēles, joprojām nav pietiekami augstā līmenī. Uzlabojumi ir, taču ar tiem nepietiek.

Par pēdējām sekundēm ir īpašs stāsts. Uzbrukumā tikām atalgoti ar nelielu veiksmes palīdzību, bet aizsardzībā uzskatāmi redzējām, kas notiek, ja viens spēlētājs no pieciem uz sekundes desmitdaļu kaut kur ”aizpeld”. Uz pretinieku saudzību citā reizē nav ko paļauties – jācer, ka šis gadījums būs laba mācība.

Šodien nespēlēja Žanis Peiners, kurš sasistā sāna dēļ nevar spēlēt ar pilnu atdevi. Skatīsimies, kā viņš jutīsies rīt, kad būs darīšana ar cita stila pretinieku un sastāvā akcenti, iespējams, būs mazliet savādāki.”

Tiešraides LTV7 un LMT Straume. Visas četras komandas gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram, kas Rīgā, Berlīnē, Monpeljē un Zagrebā sāksies 5.septembrī.