Bagatskis: Smits tiks pārbaudīts pirms Latvijas izlases treniņnometnes

Komentāri
Bagatskis: Smits tiks pārbaudīts pirms Latvijas izlases treniņnometnes
Foto: EPA/LETA

Latvijas pilsonību ieguvušais amerikāņu basketbolists Endrū Smits tiks pārbaudīts vēl pirms oficiālās valstsvienības treniņnometnes sākuma, portālā basket.lv citēts izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis.

“Videoklipos Smits izskatās iespaidīgi, taču no tiem nevar spriest par pretinieku līmeni, prasmi iekļauties komandas spēlē, stabilitāti utt. Tāpēc Smitu vēl pāragri saukt par valstsvienības kandidātu,” izteicies treneris. “Sarunā ar Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretāru viņš apliecinājis vēlmi pārstāvēt vecmāmiņas dzimteni un pēc Latvijas pases saņemšanas tādas tiesības viņam ir. Paskatīsimies, vai Smits mums var noderēt.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vairākiem centra spēlētājiem sezona bijusi ne pārāk pārliecinoša. Varbūt komandai vajadzīgas svaigas asinis? To saku jautājuma formā,” Bagatskis pagaidām izsakās piesardzīgi. “Arī bez Smita kandidātu ir vairāk nekā vietu valstsvienībā. Tāpēc iecerēta īsa nometne, lai dažos treniņos un pārbaudes spēlēs izvērtētu, kurus spēlētājus vērts iesaistīt darbā kopā ar pamatsastāvu.”

Kā stāstīja Bagatskis, vēl pirms oficiālās treniņnometnes sākuma tiks pārbaudīti ASV spēlējošie Haralds Kārlis un Ričmonds Vilde, pēc smagiem savainojumiem atlabstošais Kaspars Vecvagars un arī spēlētāji no Aldaris LBL klubiem. “Konkrēti uzvārdi būs tikai pēc klubu sezonas beigām. Ilgi vairs nebūs jāgaida,” paudis treneris.

Paredzams, ka valstsvienības pamatsastāva treniņnometne sāksies 23. jūlijā. Gatavošanās plānā ir līdzdalība trijos pārbaudes turnīros, tostarp no 7. līdz 9. augustam Arēnā Rīga, kur Latvijas komanda spēlēs ar Polijas un Slovēnijas izlasēm. Vienai pārbaudes spēlei Rīgā augusta beigās pretinieki vēl tiek meklēti.

Lasi vēl