Bagatskis: pēc uzvaras pār Poliju eiforijai nav nekāda pamata

Pievienot komentāru
Bagatskis: pēc uzvaras pār Poliju eiforijai nav nekāda pamata
Foto: LETA

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņas pēdējā spēlē Hamburgā galotnē pārspēja Polijas izlasi – 81:80 (16:24, 33:41, 56:56). Pēc spēles komentāru sniedza valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

“Tbilisi divreiz ar minimālu starpību zaudējām un aicināju to neuztvert kā traģēdiju. Tagad aizvadījām trīs saspringtas galotnes, no kurām divās uzvarējām un uzsveru, ka eiforijai nav nekāda iemesla. Jā, emocijas pēc panākumiem pār stipriem pretiniekiem ir patīkamas, taču vēl ir daudz iespēju uzlabot un, galvenais, stabilizēt spēli.

Šodien muguras sasituma dēļ pataupījām Jāni Timmu, sāpošā sāna dēļ – Žani Peineru. Spēli sākām… Neatkārtošu tos vārdus, ko lietoju ģērbtuvē, bet sākām slikti. Tehniskais brāķis, vieglāko ceļu izraudzīšanās uzbrukumā, necenšoties izmantot augumu pārsvaru, kas mums bija vairākās pozīcijās. Arī spēku taupīšana aizsardzībā, cerot, ka poļi netrāpīs. Bet viņi trāpīja, iegūstot 10 punktu pārsvaru.

Taču ar visām mūsu problēmām, joprojām ”bijām spēlē” un trešajā ceturtdaļā kārtējo reizi parādījām, ka spējam savākties grūtā situācijā un lauzt neveiksmīgi sākušās spēles gaitu. Atradās gan enerģijas resursi, gan spēlētāji, kam viss gāja no rokas. Pakoriģējām un uzlabojām aizsardzību, sākām trāpīt ”savus” metienus.

Ceturtās ceturtdaļas vidū jau šķita, ka lūzums ir panākts, taču izpaudās problēma, ar kuru cīnāmies visu sagatavošanās posmu. Dažas paviršības uzbrukumā, nesaskaņotība aizsardzībā un plus 5 īsā brīdī pārvērtās par mīnus 5. Tad atkal nomierinājāmies un pēdējās minūtēs aukstasinīgi izmantojām iespējas, kuras pretinieki mums deva. Bertāna trīspunktu gājiens pēdējās sekundēs bija alga ne tik daudz par meistarību, cik vēlēšanos uzvarēt un arī zināma kompensācija par neveiksmēm iepriekšējo spēļu galotnē.

Eiforijai nav nekāda pamata. Ir daudz iespēju uzlabot spēli, to stabilizējot un panākot konsekventāku izpildījumu basketbola pamatelementiem. Pagaidām pārāk viegli krītam iekšā uz vienkāršām lietām. Nedomāju, ka trūkst meistarības – mentāli jākļūst stiprākiem.

Otrdien Rīgā atsāksim treniņus, kuros komandai pievienosies arī Hamburgā nespēlējušie Mārtiņš Laksa, Haralds Kārlis un Dāvis Rozītis. Nedēļas beigās divreiz spēlēsim ar Maķedonijas izlasi – piektdien aiz slēgtām durvīm, bet sestdien Arēnā. Vēl ir ko darīt, lai Eiropas čempionātu sāktu, spēlējot kvalitatīvāku basketbolu.”

Dienas otrajā spēlē vakar Vācija pārspēja Turcijas komandu (68:66). Vietu kārtība turnīra noslēgumā: Vācija 3-0, Latvija 2-1, Polija 1-2, Turcija 0-3. Latvijas valstsvienība pēdējo pārbaudes spēli aizvadīs sestdien, 29.augustā, Arēnā Rīga, tiekoties ar Maķedonijas izlasi. Spēles sākums plkst. 18.30.