Komentāri
Bagatskis nosauc izlases kandidātu sarakstu gaidāmajam Eiropas basketbola čempionātam
Foto: Romāns Kokšarovs/f64.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis nosaucis 12 spēlētājus, kuri iekļauti valstsvienības kandidātos startam Eiropas čempionāta finālturnīrā, kā arī vēl 14 spēlētājus, kuri uzaicināti uz īsu atlases treniņnometni. Ainara Bagatska komentārs:

PAR KANDIDĀTIEM

Šis valstsvienības modelis sāka tapt 2010. gadā. Tā kodolu veido spēlētāji, kuri visus šos gadus bijuši kopā ar komandu, augdami gan kā sportisti, gan personības. Daudziem no viņiem bijusi veiksmīga sezona klubos gan Latvijā, gan ārzemēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā pašā laikā pieredze liecina, ka svaigas asinis komandai nāk par labu, tāpēc katru gadu esmu centies iesaistīt arī jaunus spēlētājus. Šogad uz pamatsastāvu uzaicināti Žanis Peiners, Ojārs Siliņš un Kristaps Porziņģis. Uz Žani, kā kreatīvu spēlētāju, esam cerējuši jau iepriekš, un gribētos, lai veselība ļautu viņam šogad likt lietā visu potenciālu. Ojārs ir stabils pamatpiecinieka spēlētājs vienā no Itālijas labākajiem klubiem – ne tik efektīgs statistikā, cik efektīvs laukumā – un var labi iekļauties arī mūsu komandā.

PAR KRISTAPU PORZIŅĢI

Man nav šaubu par Kristapa vēlmi spēlēt Latvijas valstsvienībā, un komandā viņš būs gaidīts. Tai pašā laikā ir skaidrs, ka viņa vasaras plāni ļoti atkarīgi no tā, kas notiks NBA draftā. Lielāka skaidrība būs pēc 25. jūnija. Vakardienas skandāls bija mediju “cepiens”, kam nav liela sakara ar realitāti. Jebkuram cilvēkam var gadīties veiksmīgi un neveiksmīgi izteicieni (jo īpaši svešvalodā!), kurus, izraujot no konteksta, ikvienu var iemīdīt dubļos. Es cilvēku vērtēju pēc viņa rīcības un domāju, ka Kristaps vēl izmantos iespēju savu attieksmi pret Latviju parādīt ar darbiem, neapmaldoties tulkojumā vai interpretācijās.

PAR ATLASES MININOMETNI

Vairākiem valstsvienībā līdz šim daudz spēlējušajiem basketbolistiem aizvadītā sezona nav bijusi veiksmīga vai pat tā izlaista savainojuma dēļ, kā gadījās Kasparam Vecvagaram. Vairākās pozīcijās ir spēkos aptuveni līdzīgi kandidāti. Savukārt vairāki ”amerikāņi” klātienē nav redzēti pēdējā laikā vai pat vispār, kā, piemēram, Latvijas pasi dabūjušais Endrjū Smits. Tāpēc rīkosim īsu nometni, lai novērtētu spēlētāju veselības stāvokli, kondīciju, spēju iekļauties komandā. Otrajam sastāvam būs četri treniņi un divas pārbaudes spēles ar Tunisijas komandu. Pēc šī cikla četri pieci spēlētāji pievienosies pamatsastāvam.

PAR U20 SPĒLĒTĀJIEM

Pirms četriem gadiem uz Eiropas čempionātu paņēmām līdzi toreizējos U20 izlases līderus Mārtiņu Meieru un Mareku Mejeri, pirms diviem gadiem – Jāni Bērziņu. Arī šogad spēlētājiem, kuri labi parādīs sevi Eiropas U20 čempionātā, ir iespēja nopelnīt ielūgumu uz valstsvienības treniņnometni.

PAR KOMANDAS POTENCIĀLU

 Pēdējos gados mūsu komanda pierādījusi sevi kā neērts pretinieks ikvienam favorītam un komanda, kura spēj uzvarēt līdzvērtīgus pretiniekus. Pirms diviem gadiem paklupām izšķirošajā spēlē par iekļūšanu Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā un viens no faktoriem toreiz bija šāda līmeņa spēļu pieredzes deficīts lielākajai daļai spēlētāju. Pa diviem gadiem esam kļuvuši nobriedušāki un, ceru, stabilāki. Spēlēsim tā, lai būtu interesanti skatītājiem. Nevaram cerēt kādu uzveikt, spēlējot ar pusspēku. Bet, ja katrs spēlētājs  tuvosies sava labākajam līmenim, būsim ciets rieksts ikvienam.

Latvijas  vīriešu valstsvienības kandidāti:

Jānis Strēlnieks (Bambergas Brose Baskets, Vācija), Dairis Bertāns (Dominion Bilbao Basket, Spānija), Jānis Blūms (Atēnu Panathinaikos, Grieķija), Žanis Peiners, Kristaps Janičenoks (abi – Ventspils), Jānis Timma, Mareks Mejeris (abi – VEF Rīga), Ojārs Siliņš (Redžo di Emīlijas Grissin Bon, Itālija), Kristaps Porziņģis (Sevilla, Spānija), Rolands Freimanis (Kazaņas Unics, Krievija), Kaspars Bērziņš (Samaras Krasnije kriļja, Krievija), Andrejs Šeļakovs (Jēkabpils);

Latvijas eksperimentālās izlases sastāvs:

Ingus Jakovičs, Jānis Bērziņš, Ronalds Zaķis (visi – VEF Rīga), Dāvis Lejasmeiers, Mārtiņš Meiers (abi – Ventspils), Kaspars Vecvagars (Kauņas Žalgiris, Lietuva), Aigars Šķēle, Dāvis Rozītis (abi – Valmiera), Rihards Kuksiks (Ņižņij Novgorod, Krievija), Mārtiņš Laksa (Jūrmala/Fēnikss), Haralds Kārlis (Seton Hall universitāte, ASV), Endrū Smits (Brīvības universitāte, ASV), Lauris Blaus (Liepāja/Triobet), Ričmonds Vilde (Hjūstonas Babtistu universitāte, ASV).

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl