Bagatskis: Esam piekusuši trenēties – ar nepacietību gaidām spēli pret Japānu

Pievienot komentāru
Bagatskis: Esam piekusuši trenēties – ar nepacietību gaidām spēli pret Japānu
Foto: F64

Latvijas vīriešu basketbola izlase ir piekususi visu laiku trenēties, tāpēc ar nepacietību gaida pirmdienas Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pirmo maču pret Japānu, sacīja valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis.

“Esam piekusuši trenēties, ar nepacietību gaidām spēli pret Japānu. Pēc mūsu pašreizējā noskaņojuma var just, ka brīžiem basketbolisti ir jau pārāk noskaņoti. Taču tas viss ir plānots,” pēc svētdienas vakara treniņa, kur basketbolisti varēja izmēģināt Kombank arēnas grozus, žurnālistiem teica Bagatskis. “Japāna ir disciplinēta komanda, bet vienlaicīgi tās izpildījumā ir arī pāris avantūras. Japāņi vārda tiešajā nozīmē strādā aizsardzībā. Mums tas jāizmanto un uzbrukumā jāakcentē uzmanība uz mūsu pašu spēli, lai izpaustos pretinieku vēlme viens otram palīdzēt. Savukārt aizsardzībā mums pats galvenais ir neimprovizēt – spēlēt pareizu un klasisku aizsardzību.”

FOTO: Latvijas izlases pirmais treniņš Belgradā

Bagatskis norādīja, ka Japāna ir viengabalaina komanda, kur nav izceļams kāds līderis. Tiesa, viņš piebilda, ka šīs izlases sastāvā izteikts snaiperis ir 16.numurs – Keijuro Matcui, kurš pa grozu metot pie pirmās izdevības. “Protams, tas skan forši – olimpiskā kvalifikācija un ceļazīme uz Olimpiādi, bet man visas spēles ir vienādas un vienlīdz svarīgas. Šeit pārstāvam savu zemi, un, spēlējot kvalitatīvu basketbolu, mums ir iespēja būt olimpiskajās spēlēs. Cenšos to nošķirt un neuzsvērt atsevišķu turnīru nozīmību, jo par to nav jādomā,” uzskata Bagatskis.

Pēc svētdienas vakara treniņa Latvijas izlases basketbolisti apgūlās uz grīdas un pāris minūtes klusēja. “Spēlētāji mēģina sajust paši sevi un distancējas no visa pārējā, kas notiek zālē. Viņiem ir uzdevums sajust vienu konkrētu lietu un to izlaist caur sevi. Šādu metodi praktizēju jau četrus piecus gadus un pēc tās man nav nāciet piedzīvot zaudējumus. Tā ir kā sava veida koncentrēšanās uz saviem tiešajiem pienākumiem.”