Bagatskis: basketbola spēle ilgst 40, nevis 30 minūtes

Komentāri
Bagatskis: basketbola spēle ilgst 40, nevis 30 minūtes
Foto: F64

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņas pirmajā spēlē Hamburgā piektdien zaudēja Vācijas izlasei – 80:85. Izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis sniedza plašāku komentāru par maču ar mājinieci.

Latvijas izlases treneris Ainars Bagatskis:

“Basketbola spēle ilgst 40 minūtes un ar to, ka šodien vismaz 30 minūtes spēlējām labi, uzvarai nepietika. Tomēr kopējā dinamika ir pozitīva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spēles plānā bija daži akcenti uzbrukumā, ņemot vērā, kā Novickis darbojas pick’n’roll aizsardzībā. Sākumā tas nostrādāja – Rolanda Freimaņa un Kaspara Bērziņa pienesums no soda laukuma bija pietiekami noderīgs. Kopumā pirmajā puslaikā nospēlējām gan disciplinēti, gan pacietīgi un lielāko daļu laika bijām vadībā.

Problēmas sākās pēc lielā pārtraukuma. Pavisam bez kritumiem iztikt nevar neviena komanda, bet mums krīze trešajā ceturtdaļā bija pārāk dziļa.  Sasitām nevajadzīgas piezīmes, pieļāvām muļķīgas kļūdas, kuru dēļ pie metiena tikām piektajā vai sestajā uzbrukumā, sākām nervozēt aizsardzībā un zaudējām vairākas bumbas pie sava groza.

Par iemesliem, kāpēc pazaudējām spēles pavedienu, vēl jātiek skaidrībā. Neveicās ne sastāvam, kas atsāka spēli, ne arī uz maiņu gājušajiem spēlētājiem. Vairākiem šī nebija veiksmīgā diena, bet tāds ir basketbols – visi komandas dalībnieki vienlīdz veiksmīgi ir tikai retos gadījumos. Piedevām spēlētāju rotāciju ietekmēja piezīmju nasta, kas šoreiz sakrājās apbrīnojami ātri.

Lai izlīdzinātu spēli un samazinātu rezultāta starpību nevajadzēja neko daudz – tikai nomierināties, sakārtot aizsardzību un ar ātrām pārejām uzbrukumā tikt pie pamatotiem metieniem no brīvām pozīcijām. Tas parāda komandas potenciālu, un ceru, ka nākamajos mačos to liksim lietā ilgākos spēles posmos.”

Šodien Latvijas izlasei spēle ar Turcijas komandu (plkst. 19.15), svētdien – ar Polijas vienību (plkst. 18.30). Spēļu tiešraides LTV7 un LMT Straume. Visas četras komandas gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram, kas Rīgā, Berlīnē, Monpeljē un Zagrebā sāksies 5.septembrī.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl