Bagatskis: astotā vieta ir labs rezultāts, bet spēle pret čehiem radījusi sliktu pēcgaršu

0 Komentāru
Bagatskis: astotā vieta ir labs rezultāts, bet spēle pret čehiem radījusi sliktu pēcgaršu
Foto: AFP/LETA

Latvijas valstsvienība Eiropas 39.čempionātu pabeidza ar neveiksmīgāko spēli veiksmīgajā turnīrā, spēlē par 7.vietu piekāpjoties Čehijas izlasei ar 70:97. Noslēguma tabulā Latvijas komanda ieņem 8.vietu, atkārtojot labāko rezultātu kopš neatkarības atgūšanas. Valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis pēc mača sniedza savu komentāru par spēli un turnīru.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

”Liels paldies visiem mūsu atbalstītājiem, kuri palīdzēja sagādāt īstus basketbola svētkus Rīgā un palīdzēja mums nospēlēt veiksmīgi, atkārtojot Latvijas labāko sasniegumu kopš 2001.gada. Mums bija īsts sestais spēlētājs un ceru, ka tādu atbalstu valstsvienība saņems arī turpmāk. Bija kaifs spēlēt Rīgā, un kaifs izbaudīt iespēju Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu ar Franciju 26 000 skatītāju priekšā.

Astotā vieta ir labs rezultāts. Protams, gribējās būt vēl augstāk un iespējas bija. Bet, paskatoties kādas komandas palika aiz mums – esam kaut ko izdarījuši. Lai arī šodienas spēle vismaz šobrīd radījusi sliktu pēcgaršu.

FOTO: Latvijas izlase Eiropas čempionātā iegūst astoto vietu

Pirms spēles akcentējām uzmanību uz diviem aspektiem. Pirmkārt, aizsardzībā vajadzēja noslēgt soda laukumu, kur čehi labi izmanto savas ārējās līnijas augumu pārsvaru. Otrkārt, uzbrukumā vajadzēja spēlēt pacietīgi, izdarot sagatavotus metienus, un nedodot iespēju čehiem skriet ātrajos uzbrukumos, kas viņiem parasti labi izdodas.

Spēles sākumā daudz iemetām paši atrodot labas iespējas, bet arī daudz ielaidām, ļaujot pretiniekiem sajust spēli. Visā spēlē čehi tikai sešus punktus guva ar trīspunktu metieniem – tas skaidri norāda, ka mūsu darbībām pietrūka enerģijas un agresivitātes. Nemācējām laikus uzsist piezīmes. Tikko sāka neveikties uzbrukums, čehi uzķēra spēles ritmu, labi izmantoja ātrās pārejas.

Iepriekš jau teicu, ka izšķiroša nozīme būs ne tik daudz taktikas niansēm, cik psiholoģiskajiem faktoriem. Šodien mēs visi bijām ”tukši”. Nebijām spējuši atgūties pēc labās spēles ar Grieķijas izlasi, kurā tomēr palikām bez uzvaras. Ne mentāli, ne fiziski. Turnīra svarīgākās spēles aizvadījām ar deviņu spēlētāju spēkiem, pieciem slodze bija īpaši liela. Neviens nav no dzelzs. Protams, pretinieki bija tādā pašā situācijā un nospēlēja tādu pašu spēļu skaitu. Varbūt mēs šoreiz nemācējām sevi piespiest vēl vairāk.

VIDEO: Latvijas izlase mačā par 7. vietu zaudē čehiem

Čempionāts parādīja mūsu vājās vietas, parādīja, pie kā vēl jāstrādā. Arī to, ka esam stipri nevis kā viena vai divu līderu komanda, bet kā komanda. Tikko no kopējā ansambļa sāk krist ārā kāds spēlētājs, kuram ir nozīmīga loma, ne vienmēr izdodas atrast citus resursus.

Sešus gadus izbaudīju darba procesu un visi kopā augām – gan es, kā treneris, gan spēlētāji, kā basketbolisti un personības. Bet – svētki beigušies, un jau parīt sākas darba ikdiena klubos.”

0 Komentāru