Babkina šovasar nepārstāvēs Latvijas izlasi

0 Komentāru
Babkina šovasar nepārstāvēs Latvijas izlasi
Foto: LETA

Viena no latviešu labākajām basketbolistēm Elīna Babkina šovasar nepievienosies Latvijas sieviešu izlasei, informē Latvijas Basketbola savienība.

Nupat 26 gadu vecumu sasniegusī Babkina tika atbrīvota no Sieviešu Nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) vienības Losandželosas Sparks sastāva, bet pēc tam nebija skaidrs, vai viņa pievienosies Latvijas izlasei, turklāt basketboliste neatbildēja treneru kolektīvam.

Tomēr nu Babkina informējusi LBS nacionālo izlašu direktoru Māri Jučmani, ka nevarēs pievienoties valstsvienībai, kas turpina gatavoties Eiropas čempionātam. Latvijas valstsvienības kandidātu sarastā paliek 15 basketbolistes, no kurām 14 šīs nedēļas nogalē piedalīsies pārbaudes turnīrā Čehijā.

“Ziemā, kad tika veidots valstsvienības kandidātu saraksts, Elīna informēja par vēlmi izmantot WNBA kluba Sparks piedāvājumu un izmēģināt spēkus pasaulē labākajā līgā. Kad klubs paziņoja, ka tomēr neizmantos viņas pakalpojumus, sazinājos ar spēlētāju. Babkina informēja, ka interesi izrādījuši arī citu klubu pārstāvji un spēlētāja vēlas pilnībā izmantot iespējas ASV. Valstsvienības vadība respektē Elīnas lēmumu. Komanda turpinās gatavoties iepriekš izraudzītajā sastāvā pēc izstrādātā plāna”, izteicās Jučmanis.

Šīs sezonas beigās Babkina Žironas Spar Citylift komandas rindās kļuva par Spānijas čempioni, bet caurmērā katrā no spēlēm viņa guva 5,3 punktus un veica 1,5 rezultatīvas piespēles.

0 Komentāru