Komentāri
Apskatnieks: Bagatskis varētu kļūt par Berlīnes ”Alba” galveno treneri
Foto: SPUTNIK/ SCANPIX

Latvijas vīriešu basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis, kurš joprojām ir pie Izraēlas basketbola granda Telavivas “Maccabi FOX” stūres, varētu vadīt titulēto Vācijas vienību Berlīnes “Alba”, vēsta basketbola apskatnieks Deivids Piks.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā tīmekļa medijs “Walla” vēstīja, ka Bagatska dienas “Maccabi FOX” galvenā trenera amatā varētu būt skaitītas. Izraēlas komanda zaudēja pēdējās trijās ULEB Eirolīgas spēlēs un vēl piecas neveiksmes pēc kārtas Izraēlas grands cietis nacionālajā čempionātā. Eirolīgā Telavivas komanda nespēja kvalificēties izslēgšanas turnīram, bet Izraēlas čempionātā tā ar 17 uzvarām 28 mačos ieņem trešo vietu.

Tiesa, vēl pagājušās nedēļas nogalē Piks ziņoja, ka “Maccabi FOX” nav spējis pieņemt lēmumu par nākamo galveno treneri un vēl neatlaidīs latviešu speciālistu Ainaru Bagatski, tomēr viņa palikšana komandā arī uz nākamo sezonu netiek izskatīta.

Foto

Kā vieni no Bagatska aizstājējiem Izraēlas klubā līdz sezonas beigām tika minēti vietējie speciālisti Zvi Šerfs, Šārons Dakers un Ariks Šiveks. Tikmēr vietējie basketbola apskatnieki vēstīja, ka “Maccabi FOX” pēc sezonas beigām varētu parakstīt trīs gadu līgumu ar Šarūnu Jasikēviču, kurš Telavivas komandu pārstāvēja no 2003. līdz 2005.gadam, bet tagad ir Lietuvas flagmaņa Kauņas “Žalgiris” galvenais treneris. Tiesa, Jasikēvičs galējo atbildi nesniegs pirms sezonas beigām.

Tikmēr Berlīnes “Alba” ir astoņkārtēja valsts čempione un deviņas reizes ieguvusi Vācijas kausu, bet 1995.gadā izcīnīja FIBA Korāča kausu. Šosezon “Alba” startēja ULEB Eiropas kausā, kur aizkļuva līdz otrajai grupu kārtai, izslēgšanas spēlēs netiekot, bet Vācijas čempionāta pamatturnīrā ieņem sesto vietu un cīnās par vietu izslēgšanas spēlēs. Komandas galvenais treneris ir turku speciālists Ahmets Šaki.

Zīmīgi, ka otrdien vakarā “Alba” vadība paziņoja, ka Šaki tiek atlaists no galvenā trenera amata, bet viņa vietā iecelts līdzšinējais palīgs Tomass Pehs, kurš šos pienākumus pildīs līdz sezonas beigām.

Latvijas vīriešu izlases galvenais treneris Bagatskis, kurš marta beigās svinēja savu 50. jubileju, par “Maccabi FOX” stūrmani kļuva Ziemassvētkos, amatā nomainot Rami Hadaru. Viņš ir jau ceturtais vienības treneris šosezon.

“Maccabi FOX” Bagatska vadībā triumfēja Izraēlas kausā. Savukārt ULEB Eirolīgā Bagatskis ar “Maccabi FOX” vienību uzvarēja piecās no 17 spēlēm, bet Izraēlas čempionātā vinnēti astoņi no 17 mačiem.

Lasi vēl