Anrijs Miška pārcelsies uz Spānijas basketbola grandu Madrides Real

Pievienot komentāru
Anrijs Miška pārcelsies uz Spānijas basketbola grandu Madrides Real
Foto: bkvalmiera.lv

Piecpadsmit gadus vecais Valmieras un Rūjienas basketbola audzēknis Anrijs Miška karjeru turpinās Eiropas spēcīgākā basketbola kluba Madrides Real sistēmā. Basketbola klubs Valmiera panācis vienošanos ar aizvadītās sezonas Eirolīgas čempioniem par talantīgā basketbolista pāreju uz Spānijas superklubu.

203 cm garais Anrijs Miška divus ar pusi gadus savu talantu slīpējis BK Valmiera sistēmā, kļūstot par vienu no labākajiem spēlētājiem Latvijas jaunatnes basketbolā. Aizvadītajā sezonā spēlējot BK Valmiera kluba sistēmā Anrijs Miška kļuva par divkārtēju Latvijas jaunatnes līgas čempionu. Sava vecuma Valmieras U-15 komandai Miška palīdzēja izcīnīt zelta medaļas ar vidēji 20,8 punktiem un 15,9 atlēkušajām bumbām spēlē, kļūstot par U-15 grupas finālturnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP). Otru zelta medaļu Miška izcīnīja spēlējot pie gadu vecākiem basketbolistiem Valmieras U-16 komandas sastāvā, kur sezonā vidēji atzīmējās ar 15,4 punktiem un 7,9 atlēkušajām bumbām. Tāpat sezonas laikā uzbrucējs debitēja LBL 2. divīzijas turnīrā. Šobrīd Anrijs Miška ar Latvijas U-16 izlasi gatavojas startam Eiropas čempionātā, kas no 6. augusta norisināsies Lietuvas pilsētā Kauņā.

Anrijs Miška par pārcelšanos uz Spāniju:

“Pāris gadus atpakaļ, pirms pārnācu uz Valmieras klubu, nebūtu varējis iedomāties, ka kaut kas šāds kādreiz varētu notikt. Šī sajūta vēl līdz galam nav nostiprinājusies, un esmu patīkami satraukts par šo iespēju. Pirmo reizi braukšu kaut kur prom uz ilgāku laiku, un pirmie mēneši noteikti būs grūti, kamēr iedzīvošos, bet iespēja ir fantastiska, un man ir liels prieks saņemt tik nozīmīgu piedāvājumu. Valmieras klubs man deva daudz, un arī apstākļi Valmierā ir ļoti labi, bet tā man būs iespēja papildus attīstīties un gūt nozīmīgu pieredzi. Pagaidām gan vēl nezinu, ko sagaidīt. Izaicinājums ir liels, būs ļoti daudz jāstrādā, jo konkurence ir ļoti nopietna. Kad biju aizbraucis uz Madridi, iepazinos ar klubu, apskatījos, kā tur viss ir iekārtots, un viss likās pakārtots spēlētāju vajadzībām, man patika. Cīnīšos!”

Spānijas karaliskais klubs Madrides Real aizvadītajā sezonā izcīnīja panākumus visos nozīmīgākajos turnīros, tostarp devīto reizi kluba vēsturē triumfējot Eirolīgā. Madridieši sakāva savus principiālākos konkurentus Barcelona basketbolistus gan Spānijas ACB finālsērijā, gan prestižajā Karaļa kausa izcīņā. Madrides Real dibināts 1931. gadā un šajā laikā 32 reizes triumfēts Spānijas čempionātā un 25 reizes izcīnīts Spānijas kauss.

Anrijs Miška būs pirmais Latvijas basketbolists, kas pievienosies Madrides Real jaunatnes sistēmai. Vienīgais latvietis, kurš līdz šim pārstāvējis Spānijas karalisko klubu, ir Kaspars Kambala, kurš Real kluba kreklā spēlēja 2003./2004. gada sezonā.