A. Kuruca tālmetieni garantē Latvijas U18 basketbolistu uzvaru EČ otrajā mačā

Joprojām vien 16 gadus vecā Artūra Kuruca tālmetieni pēdējās sekundēs sestdien garantēja Latvijas U18 puišu basketbola izlasei uzvaru Turcijas pilsētā Samsunā notiekošā Eiropas čempionāta otrajā mačā.

Latvijas juniori saspringtā spēlē ar rezultātu 71:70 (13:13, 18:13, 21:22, 19:22) pieveica Izraēlas vienaudžus, gūstot pirmo uzvaru turnīrā. Tikmēr Izraēla otrajā mačā pēc kārtas zaudēja ar vienu punktu. Latvijas izlases lielākais pārsvars mačā bija trešās ceturtdaļas vidū iegūtie desmit punkti (42:32). Ceturtdaļas izskaņā Latvijas pārsvars jau bija samazināts līdz 52:48, bet ceturtajā ceturtdaļā latvieši ilgi palika bez punktiem un jau nokļuva trīs punktu deficītā. Arī pēdējo minūti Latvijas izlase sagaidīja zaudētājos, tomēr Kurucs ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu 68:68. Turpinājumā Izraēla atguva vadību, bet 1,2 sekundes pirms pamatlaika beigām Kurucs vēlreiz realizēja tālmetienu un nodrošināja Latvijai uzvaru.

Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja Artūrs Strautiņš, kurš izcēlās ar 24 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām, bet pa 12 punktiem iemeta Kurucs un Roberts Blumbergs, kuram bija arī deviņas atlēkušās bumbas. Zīmīgi, ka tieši šiem trim Latvijas junioriem ir lielākā pieredze pieaugušo basketbolā. Strautiņš jau ilgāku laiku spēlē Itālijas augstākajā līgā, Kurucs ir ULEB Eirolīgas pieteikumā Spānijas grandam “Baskonia”, bet Blumbergs sezonas sākumā bija Vācijas bundeslīgas čempionāta pieteikumā.

Vēl vienā otrās kārtas spēlē sestdien Bosnija un Hercegovina ar 79:70 (19:15, 19:17, 16:20, 25:18) apspēlēja Lietuvu. Līdz ar to pēc divām kārtām bosniešiem ir divas uzvaras, pa vienam panākumam guvušas abas Baltijas komandas, bet Izraēlai ir divi zaudējumiem.

Latvijas komanda sasniegs sacensību ceturtdaļfinālā, ja svētdien Lietuva zaudēs Izraēlai un Latvija uzvarēs bosniešus, vai arī, ja Lietuva uzvarēs Izraēlu un Latvija pārspēs bosniešus ar vismaz 11 punktu pārsvaru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.