Komentāri
Balotelli par apsūdzībām rasismā un antisemītismā vienas spēles diskvalifikācija   
Foto: EPA/LETA

Skandalozu slavu iemantojušam Itālijas futbola izlases uzbrucējam Mario Balotelli Anglijas Futbola asociācija pēc apsūdzību izvirzīšanas rasismā un antisemītismā ceturtdien piemērojusi vienas spēles diskvalifikāciju.

Tāpat itālim piemērots 25 000 mārciņu (31 887 eiro) liels naudas sods un norīkots apmeklēt izglītojošus kursus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Anglijas klubu Liverpool pārstāvošais Balotelli nesen savā sociālā tīkla Instagram profilā publicēja attēlu ar pazīstamās Nintendo datorspēles Super Mario galveno varoni, bet fotogrāfijā bija rakstīts, ka šis tēls lec kā melnādains cilvēks un vāc monētas kā ebrejs. Futbolists publicētajam attēlam deva nosaukumu Neesi rasists, bet papildus iepriekš minētajam attēlā bija rakstīs arī: Esi kā Mario. Viņš ir japāņu radīts itāļu strādnieks, kurš runā angliski un izskatās pēc meksikāņa.

Pēcāk gan Balotelli šo attēlu izdzēsa, taču tas nepalika nepamanīts lielai daļai sabiedrības, turklāt FA nolēma viņam izvirzīt apsūdzības rasismā un antisemītismā, nosaucot attēlu par aizskarošu un nepieņemamu, kas turklāt “saistīts ar cilvēka izcelsmi, ādas krāsu, rasi, nacionalitāti un reliģiju”.

Pēc notikušā 24 gadus vecais Balotelli nāca klajā ar publisku atvainošanos. Viņam draudēja diskvalifikācija līdz pat piecām spēlēm.

Uzbrucējs izlaidīs svētdien paredzēto mājas spēli pret Londonas klubu Arsenal. Viņa pārstāvētā komanda neizslēdz, ka pati futbolistam piemēros papildu soda mērus.

Iepriekš Balotelli nereti izcēlies ar pretrunīgu uzvedību, bet vairāki no viņa bijušajiem treneriem publiski pauduši, ka ar šo spēlētāju strādāt nav iespējams.

Lasi vēl