ASV volejbolistes triumfē pasaules čempionātā

0 Komentāru
ASV volejbolistes triumfē pasaules čempionātā
Foto: AFP/SCANPIX

Par pasaules čempionvienību volejbolā sievietēm svētdien pirmoreiz vēsturē kļuva ASV izlase, kas finālmačā ar rezultātu 3-1 (27:25, 25:20, 16:25, 26:24) pieveica Ķīnu. Līdz ar to ASV izlase kļuvusi par trešo vēsturē aiz PSRS/Krievijas un Japānas, kas pasaules čempionātos ieguvusi pilnu medaļu komplektu.

Pēc uzvarētiem pirmajiem diviem setiem trešajā amerikānietes pārliecinoši zaudēja. Ceturtajā likās, ka ASV izlase dodas pretim titulam, jo ilgstoši atradās vadībā, tomēr seta beigas izvērtās ļoti aizraujošas. Sākotnēji ķīnietes no 17:19 pārņēma vadību ar 23:20, bet pēc tam jau četrus punktus pēc kārtas guva amerikānietes, iegūstot arī čempionāta punktu, bet pēc brīža noslēdzot maču.

Rezultatīvākā uzvarētājām ar 20 gūtajiem punktiem bija Kimberlija Hila.

ASV pasaules čempionāta finālā spēlēja trešo reizi vēsturē, bet līdz šim tās kontā bija divas sudraba un divas bronzas godalgas.

ASV pasaules čempionāta finālā spēlēja trešo reizi vēsturē, bet līdz šim tās kontā bija divas sudraba un divas bronzas godalgas.

Tikmēr ķīnietes par planētas labākajām spēlētājām kronētas 1982. un 1986.gadā, savukārt tagad trešo reizi vēsturē viņas ieguvušas sudrabu.

Svētdien mačā par trešo vietu olimpiskā čempione Brazīlija ar rezultātu 3-2 (25:15, 25:13, 22:25, 22:25, 15:7) sīvā cīņā pieveicot sacensību saimnieci Itāliju.

Rezultatīvākā uzvarētājām ar 21 punktu bija Šeila Kastru de Paula Blasioli, bet itālietēm ar 31 punktu palīdzēja Valentīna Diufa.

Pasaules čempionātos Brazīlija pusfinālā spēlēja jau trešo reizi pēc kārtas, turklāt iepriekšējās divas reizes bija piedalījusies arī finālā

Pasaules čempionātos Brazīlija pusfinālā spēlēja jau trešo reizi pēc kārtas, turklāt iepriekšējās divas reizes bija piedalījusies arī finālā. Savukārt Itālija līdz šim vienīgo cēlmetālu ieguva pirms 12 gadiem, kad zelta mačā apspēlēja ASV.

Piektdien pasaules čempiones pilnvaras nolika Krievija, kas nespēja pārvarēt trešo posmu un neiekļuva pusfinālā. Krievietes pie medaļām bija tikušas iepriekšējos sešos čempionātos pēc kārtas, šajā laikā iegūstot trīs zelta un trīs bronzas godalgas.

Pirms tam pēc pirmā posma cīņām čempionātu noslēdza Argentīna, Tunisija, Kanāda, Kamerūna, Taizeme, Meksika, Puertoriko un Kuba, bet otrā posma noslēgumā viņām pievienojās Serbija, Turcija, Beļģija, Nīderlande, Kazahstāna, Japāna, Vācija, Beļģija, Horvātija un Azerbaidžāna.

Iepriekšējā pasaules čempionātā pirms četriem gadiem Krievija izcīnīja savu otro titulu pēc kārtas, finālā pārspējot Brazīliju, bet pie bronzas medaļām tika mājinieces no Japānas.

Savukārt 2012.gada olimpiskajās spēlēs Londonā otro titulu pēc kārtas ieguva Brazīlija, aiz kuras labāko trijniekā sekoja ASV un Japāna.

0 Komentāru