ASV sagrauj Serbiju un piekto reizi izcīna FIBA Pasaules kausu

0 Komentāru
ASV sagrauj Serbiju un piekto reizi izcīna FIBA Pasaules kausu
Foto: LETA/EPA

FIBA Pasaules kausa finālā ASV basketbolisti ar 129:92 sagrāva Serbijas izlasi un piekto reizi izcīnīja Pasaules kausu. Serbi cienījami izskatījās tikai pirmās 4 minūtes, kuru laikā izvirzījās vadībā 15:7. Tomēr jau pirmās ceturtdaļas beigās amerikāņu pārsvars bija ievērojams – 35:21.

Amerikāņiem izdevās viss. Džeimss Hārdens, Kairijs Ērvings, Klejs Tompsons precīzi meta no visdāžādākajām pozīcijām. Kenets Farīds un Rūdijs Gejs lidoja pār serbiem un tricināja grozu ar triecieniem no augšas. Serbi centās turēties līdzi. Milošs Teodosičs, Nemanja Bjelica, Nikola Kaliničs guva punktus, bet amerikāņu ātrvilciens bija ieskrējies un šajā vakarā to apturēt vairs nebija iespējams. ASV izlases galvenais treneris Maiks Kžiževskis aizvedis savu komandu līdz zelta medaļām jau četros lielajos turnīros pēc kārtas – Pekinas un Londonas Olimpiskajās spēlēs, Turcijas Pasaules čempionātā un Spānijas Pasaules kausa izcīņā.

Par turnīra vērtīgāko spēletaju tika atzīts amerikāņu saspēles vadītājs, 22 gadus jaunais Kairijs Ērvings. Simboliskajā izlasē kopā ar Ērvingu ir arī serbs Milošs Teodosičs, francūzis Nikolā Batums, amerikānis Kenets Farīds un spānis Pau Gazols.

0 Komentāru