ASV basketbolistes devīto reizi kļūst par pasaules čempionēm

FIBA Pasaules čempionātā basketbolā sievietēm ASV izlase finālā ar 77:64 uzvarēja Spāniju un devīto reizi kļuva par pasaules čempionēm.

Arī finālā ASV basketbolistes neradīja šaubas par spēcīgāko izlasi sieviešu basketbolā. Jau puslaikā amerikānietēm bija 19 punktu pārsvars – 48:29. Spēles trešais periods beidzās neizšķirti 19:19. Piecas minūtes līdz spēles beigām ASV pārsvars sasniedza 25 punktus, bet pēdējās minūtēs spānietes rezultāta starpību samazināja līdz 13 punktiem 64:77. ASV izlasē Maja Mūra guva 18, Spānijai Sančo Litla 16 punktus.

Bronzas medaļas izcīnīja Austrālija, kas spēlē par 3.vietu ar 74:44 sagrāva mājnieces Turcijas basketbolistes. Par Pasaules čempionāta vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Maja Mūra, kopā ar viņu turnīra simboliskajā izlasē iekļuva arī komandas biedrene Britnija Grainere, spānietes Alba Torensa un Sančo Litla, kā arī austrāliete Penija Teilore.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.