Ar buru jahtu parādi Rīgā atklās Rīgas līča regati

0 Komentāru
Ar buru jahtu parādi Rīgā atklās Rīgas līča regati

Svētdien, 26.jūnijā, ar svinīgu buru jahtu parādi Rīgā, Daugavā, atklās Rīgas līča regati jeb “Gulf of Riga Regatta” (#GoRR), informēja pasākuma organizatoru pārstāvji.

Dalību regatē jau pieteikušas 42 komandas no piecām valstīm. To vidū ir arī pasaules un Eiropas čempioni.

“Spītējot pandēmijai ir prieks, ka arī šogad notiks Līča regate. Līdzīgi kā pērn mums līdz pat pēdējam brīdim nebija skaidrs, vai vispār burāšanas sacensības drīkstēs notikt, vai varēsim tās īstenot gan iecerētajā maršrutā, gan iepriekš plānotajos datumos,” ar pārdomām dalās Latvijas Jūras burāšanas asociācijas (LJBA) valdes priekšsēdētājs Valters Romans.

“Līdzīgi kā citos sporta veidos arī burātāji ir izslāpuši pēc sacensībām. Prieks, ka, ievērojot visus piesardzības nosacījumus, arī šogad varēsim uzņemt dalībniekus no citām Baltijas jūras reģionā valstīm,” papildina Romans un norāda, ka bez Latvijas sportistiem pašreiz ir pieteikušās komandas arī no Somijas, Polijas, Igaunijas un Lietuvas.

Komandu vidū arī spēcīgākie burātāji, kuri godalgoti pasaules un Eiropas čempionātos.

Šogad Rīgas līča regate tiks atklāta 27.jūnijā Rīgā, Pilsētas jahtklubā. Covid-19 ierobežojumu dēļ svinīgais krasta pasākums nebūs pieejams apmeklētājiem, taču visi varēs brīvi vērot regates atklāšanas jahtu parādi Daugavā, kuras sākums ir plānots plkst. 17.00 no Vanšu tilta.

Pirmdien, 28.jūnijā, regates pirmais sacensību posms ir plānots Rīgas līča akvatorijā un, ticamāk, pirmo startu plkst. 11.00 uz ūdens varēs vērot no Mangaļsalas vai Bolderājas moliem.

Visiem pārējiem sacensību posmiem varēs sekot virtuāli tiešsaistē iekš sacensību mājaslapas www.gorr.lv.

Otrajā sacensību dienā, 29.jūnijā, turpat no moliem varēs redzēt visus flotes startus, kad regate tālāk vedīs burātājus uz Roņu salu Igaunijā.

No Roņu salas 30.jūnijā #GoRR atgriezīsies Latvijā un uz vienu nakti piestās Salacgrīvas ostā.

Regates noslēdzošā pieturvieta būs Igaunijas pilsētas Pērnavas jahtklubā, kurp regate dosies 1.jūlijā no Salacgrīvas. Pērnavā sacensību flote piestās divas dienas un 2.jūlijā notiks piekrastes sacensības jeb, tā saucamās, pretvēja – pavēja distances. Savukārt 2.jūlija vakarā ap pulksten 18.00 tiks apbalvoti šā gada #GoRR uzvarētāji, noskaidroti Latvijas Atklātā jūras burāšanas čempioni un Livonijas kausu ieguvēji.

Sacensības organizē Latvijas Jūras burāšanas asociācija sadarbībā ar Latvijas Zēģelētāju savienību un Saaremaa Merispordi Selts.

0 Komentāru