Komentāri
Aļona Ostapenko pirmo reizi karjerā triumfē ITF 50 000 sērijas turnīrā
Foto: AFP/LETA

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko svētdien izcīnīja uzvaru Sanktpēterburgas ITF 50 000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību finālā, pirmo reizi izcīnot galveno trofeju šādas raudzes sacensībās.

Izšķirošajā mačā par titulu kvalifikāciju pārvarējusī Ostapenko, kura šonedēļ WTA rangā pakāpusies jau uz 239.vietu, kas ir augstākā viņas karjerā, spraigā cīņā ar 3-6, 7-5, 6-2 pārspēja rumānieti Patrīciju Mariju Tigu, kura WTA rangā atrodama 220.vietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ostapenko vēl joprojām nav piedzīvojusi zaudējumu nevienā ITF turnīra finālā, ko spējusi sasniegt. Jaunā Latvijas tenisiste bijusi labākā sešos ITF 10 000 sērijas vienspēļu un piecos dubultspēļu turnīros, kā arī trijās ITF 25 000 sērijas dubultspēļu sacensībās.

Kvalifikācijas pārvarēšana un triumfs arī pamatsacensībās Latvijas tenisistei devis 85 WTA ranga punktus un nākamajā nedēļā pasaules rangā viņa jau būs pie labāko divsimtnieka robežas.

Pagājušā gada Latvijas sporta uzlecošajai zvaigznei šis mēnesis izvērties sekmīgs. Sākotnēji viņai bija ļoti nozīmīga loma Latvijas izlasē, palīdzot tai saglabāt vietu Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā, bet pagājušajā nedēļā aizkļuva līdz Šveicē notikušā Kroiclingenas ITF 50 000 sērijas turnīra vienspēļu sacensību pusfinālam, tik tālu šādas raudzes turnīrā tiekot pirmoreiz karjerā. Tieši februārī 17 gadus vecā sportiste pirmoreiz kļuva par Latvijas vadošo tenisisti, balstoties uz pasaules rangu, bet šonedēļ pēc sekmīgā starta Kroiclingenas turnīrā nostiprinājusi savu pozīciju.

Lasi vēl