Aļona Ostapenko: Gribu kļūt par labāko tenisisti pasaulē!

5 komentāri

Sapņu piepildījums, īsa atpūta un atkal smags darbs! Šodien jaunā Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko atklāja savus turpmākos plānus un atzina, ka ar jauno titulu lepojas un nedomā apstāties pie sasniegtā, bet turpinās tiekties pēc lielākiem panākumiem.

Pēc vakardienas sirsnīgās sagaidīšanas un autogrāfu izdalīšanas, Aļona cer pāris dienas atpūsties. Francijas atklātais tenisa čempionāts prasījis daudz spēku un koncentrēšanās, taču priekšā atkal nākamie turnīri, lai sagatavotos prestižajam Vimbldonas čempionātam.

Foto

Aļona Ostapenko
tenisiste

Tas vienmēr bija mans sapnis tur spēlēt un es nekad nedomāju, ka es varētu tur vinnēt, tagad gatavošos zāles sezonai un spēlēšu tur trīs turnīrus. Tenisā es, protams, gribētu vinnēt visus “Grand Slam” titulus un varbūt kļūt par labāko tenisisti pasaulē.

Ostapenko atklāj, ka pirms fināla spēles bijusi nedaudz satraukta, tomēr vairums publikas juta līdzi tieši viņai, turklāt skatītāju vidū bijuši arī vairāki desmiti atbalstītāju no Latvijas. Aļona atzīst, ka šobrīd nevar sūdzēties par pasaules masu mediju uzmanības trūkumu, tomēr ir pārliecināta, ka ar zvaigžņu slimību nesaslims. Aļonu preses konferences laikā ielenc arī jaunie tenisisti, tomēr jaunā čempione bērniem iesaka nesteigties un nopietni pārdomāt, vai vēlas savu dzīvi saistīt ar profesionālo sportu.

 

Aļona Ostapenko

Aļona Ostapenko
tenisiste

Es nodarbojos ar tenisu no pieciem gadiem un es domāju, kad bērnam ir 10 vai 12 gadi var saprast, vai viņš spēlēs profesionāli vai nē un, ja protams, bērns pats ļoti grib, tad viņš var spēlēt, bet viņam jāsaprot, ka visu savu dzīvi viņš veltīs tenisam.

Meitas kļūdām un panākumiem sekoja līdzi arī viņas māte un personīgā trenere Jeļena Jakovļeva. Arī viņa iesaka negaidīt lielus panākumus no maziem bērniem, bet ļaut jaunajai paaudzei trenēties savam priekam, savukārt vecākiem būt pacietīgiem.

Ostapenko panākums ir īpašs ne vien Latvijas mērogā, bet arī tenisa sporta kontekstā kopumā, jo viņa ir jaunākā tenisiste, kas uzvarējusi šajā turnīrā kopš 1997.gada, turklāt viņa ir pirmā neizsētā tenisiste kopš 1933. gada, kas spējusi triumfēt Francijas atklātajā čempionātā. Latvijas Tenisa savienības vadītājs to salīdzina ar valstiska līmeņa uzvaru.

Par panākumu Francijā Ostapenko nopelnīja divus miljonus eiro, tomēr pagaidām neesot skaidrs, cik lielu daļu no šīs summas čempione reāli saņems, jo Francijas progresīvās nodokļu sistēmas dēļ teju pusi summas var nākties atgriezt nodokļos. Ģimene par finansēm šobrīd nedomājot, lai gan pēdējo 15 gadu laikā Ostapenko sporta karjeras kaldināšanā ieguldīts aptuveni pusmiljons eiro. Par valstiska mēroga atzinību no Latvijas puses ģimene tomēr priecātos.

Tikmēr Aļona jau pēc dažām dienām turpinās treniņus un nākotnē tenisa kortos cer krustot raketes arī ar šī brīža pasaules pirmo raketi Serēnu Viljamsu.

Foto: Aļonu Ostapenko sirsnīgi sagaida Rīgā

Video: ar ziediem un Ovācijām Rīgā sagaidīta Aļona Ostapenko

5 komentāri