Al-Atija tuvojas triumfam Dakaras rallijreida kopvērtējumā

0 Komentāru
Al-Atija tuvojas triumfam Dakaras rallijreida kopvērtējumā
Foto: REUTERS/SCANPIX

Mini komandas braucējs Nasers Al-Atija no Kataras trešdien uzvarēja jau ceturtajā leģendārā Dakaras rallijreida posmā, tuvojoties triumfam kopvērtējumā.

Al-Atija, kurš iepriekš par Dakaras čempionu tika kronēts pirms četriem gadiem, 371 kilometru garajā desmitajā ātrumposmā vieglo automobiļu klasē par 35 sekundēm apsteidza savu komandas biedru Orlando Terranovu no Argentīnas. Šī Mini braucējiem bija jau devītā uzvara šogad. Savukārt trešais posmu noslēdza Saūda Arābijas sportists Jazīds Alraži, kurš brauc ar Toyota.

Šī nebija viegla diena. Šķiet, pēdējās dienās bija lijis, kas palielināja bedres trasē, pauda Al-Atija, kurš 2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzu šaušanā apaļajā stendā.

Kopvērtējumā tagad Al-Atija jau par 28 minūtēm un 22 sekundēm apsteidz Toyota braucēju Žinelu de Vilje no DĀR, kurš vairs īpaši netic iespējai triumfēt rallijreidā.

Mums bija mierīga diena. Neveicu pārāk lielu spiedienu, īpaši pēc tam, kad redzējām, kas noticis ar Nani Romu, pauda 42 gadus vecais de Vilje, kurš sacensībās triumfēja 2009.gadā. Nasers ir pārāk tālu priekšā, un nav jēgas riskēt. Mēs nebūsim spējīgi noķert, ja vien viņš nepieļauj kļūdu, kas var gadīties.

Pašreizējais čempions spānis Roma no Mini, kurš gan cerības uz augstu vietu kopvērtējumā šogad zaudēja jau pirmajā posmā, trešdien piedzīvoja smagu avāriju, tomēr traumas neguva.

Tikmēr motociklu trasē trešdien jau trešo panākumu šogad guva spānis Hoans Bareda (Honda), kuram gan cerības uz uzvaru kopvērtējumā zuda pirmdien, kad viņš mehānisku problēmu dēļ zaudēja vairāk nekā četras stundas. Trešdien viņš par minūti un 39 sekundēm apsteidza pašreizējo Dakaras čempionu Marku Komu no Spānijas (KTM), bet vēl 18 sekundes zaudēja portugālis Rubens Farija (KTM).

Četrkārtējais čempions Koma savu pārsvaru palielinājis par gandrīz divām minūtēm un tagad tuvāko sekotāju portugāli Po Gonsalvesu no Honda komandas apsteidz par septiņām minūtēm un 35 sekundēm. Savukārt trešajā vietā esošais Pavlo Kintanilja no Čīles (KTM), kurš uzvarēja pirmdienas posmā, jau zaudē 32 minūtes.

0 Komentāru