Komentāri
Aiga Grabuste pēdējā lēcienā sasniedz Eiropas čempionāta finālu
Foto: LETA

Latvijas tāllēcēja Aiga Grabuste piektdien pēdējā lēcienā pārvarēja Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiekošā Eiropas čempionātā vieglatlētikā telpās kvalifikācijas sacensības.

Pirmais lēciens Grabustei bija vien 5,95 metrus tāls, bet otrajā viņa savu rezultātu uzlaboja līdz 6,51 metram, kas tobrīd deva devīto pozīciju. Savukārt trešajā lēcienā Grabuste bija 6,57 metrus tāla un kvalifikāciju noslēdza sestajā vietā. Labāko rezultātu kvalifikācijā uzrādīja serbiete Ivana Španoviča, kura aizlēca 6,76 metrus. Finālsacensības tāllēkšanā gaidāmas sestdien.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau vēstīts, ka pirms tam Latvijas labākais kārtslēcējs Mareks Ārents atkārtoja savu personisko rekordu, tomēr nespēja sasniegt finālu, sacensības noslēdzot 11.pozīcijā. Ārents ar pirmajiem mēģinājumiem pārlēca 5,25 un 5,45 metrus, bet 5,60 metru augstums viņam padevās ar trešo lēcienu, kas bija personiskā rekorda telpās atkārtojums. Turpinājumā 5,70 metrus Ārentam neizdevās pārvarēt un arī neizdevās sasniegt finālu.

Finālam kvalificējās divi sportisti arī ar rezultātu 5,60 metri, bet viņi šo augstumu spēja pārvarēt ar pirmajiem lēcieniem.

Vēl no Latvijas sportistiem Kārlis Pujāts pārvarēja vien sākuma augstumu 5,05 metri, ierindojoties 19.vietā starp 21 sportistu, kas tika pie ieskaitīta rezultāta.

Tikmēr 400 metru distancē Latviju pārstāvēja Jānis Baltušs, kurš finišēja pēc 48,82 sekundēm, ierindojoties pēdējā, sestajā, pozīcijā savā skrējienā. Sacensību pusfinālam kvalificējās 18 ātrākie skrējēji, bet Baltušs ierindojās 30.vietā starp 33 sportistiem.

Pērn Eiropas čempionātā stadionā 400 metru barjeru distancē Baltušs spēja labot personisko rekordu, negaidīti sasniedzot pusfinālu.

Savukārt 800 metru priekšskrējienos Latviju pārstāvēja uzreiz trīs atlēti – Renārs Stepiņš, Pauls Ārents un Kristaps Valters. Stepiņš savā skrējienā ilgu laiku atradās līderpozīcijā, tomēr finišā viņam pietrūka spēka un latvietis ar rezultātu minūte un 51,20 sekundes palika pēdējā, sestajā, vietā. Ārents sākotnēji skrēja beigu daļā, bet noslēgumā pacēlās līdz skrējiena ceturtajai pozīcijai, uzrādot rezultātu minūte un 50,62 sekundes. Savukārt Valters finišēja priekšpēdējā pozīcijā skrējienā, tiekot pie rezultāta minūte un 50,94 sekundes.

Neviens no skrējējiem nespēja kvalificēties sacensību pusfinālam. Noslēgumā Ārents ierindojās 28.vietā, Valters ieņēma 31.pozīciju, bet Stepiņš sacensības noslēdza 34.vietā starp 40 dalībniekiem.

Vakara sesijā norisināsies kvalifikācijas sacensības augstlēkšanā dāmām, kur startēs arī latviete Madara Onužāne.

Lasi vēl