2015. gada Eiropas basketbola čempionāta izloze notiks Parīzes Disnejlendā

0 Komentāru
2015. gada Eiropas basketbola čempionāta izloze notiks Parīzes Disnejlendā
Foto: AFP/LETA

Apakšgrupu izloze 2015. gada Eiropas čempionāta finālturnīram basketbolā vīriešiem, kas risināsies arī Rīgā 8. decembrī notiks Parīzes Disnejlendā, informē rīkotāji.

Grupu turnīri Rīgā, Berlīnē, Monpeljē un Zagrebā risināsies no 5. līdz 10. septembrim, bet izslēgšanas turnīra spēles Lillē notiks no 12. līdz 20. septembrim.

“Esam pārliecināti, ka šis turnīrs ieviesīs jaunus standartus gan laukumā, gan ārpus tā, jo tas notiks piecās augstākā līmeņa vietās,” paudis Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas (“FIBA Europe”) ģenerālsekretārs Kamils Novāks.

Rīkotāji pauduši, ka Disnejlenda kā izlozes vieta izraudzīta ar simbolisku nozīmi, jo gaidāmo Eiropas čempionātu, to pirmoreiz vēsturē rīkojot četrām dažādām valstīm, iezīmē multikulturālisms.

Kā zināms, viena no Latvijas izlases pretiniecēm apakšgrupu turnīrā Rīgā būs Igaunijas izlase, ko Latvijas Basketbola savienība (LBS) izvēlējusies kā savu sadarbības partneri. Latvija tikusi iekļauta izlozes trešajā grozā kopā ar Grieķiju, Turciju, kā arī Bosniju un Hercegovinu.

Pirmajā grozā iekļautas Francija, Lietuva, Spānija un Horvātija, otro grozu veido Slovēnija, Ukraina, Serbija un Somija, ceturtajā grozā ir Polija, Beļģija, Maķedonija un Itālija, piektajā grozā – Izraēla, Vācija, Gruzija un Čehija, bet sestajā grozā – Nīderlande, Islande, Krievija un Igaunija.

Kā zināms, Latvijas izlase kvalifikācijas turnīrā uzvarēja visās sešās spēlēs, kvalificējoties astotajam finālturnīram pēc kārtas. Pēcāk pēc finālturnīra rīkošanas tiesību atņemšanas Ukrainai latvieši tika izraudzīti par vieniem no sacensību saimniekiem.

Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937. gadā ieņēma sesto vietu.

Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz sestās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

0 Komentāru