Visbiežāk pieļautās kļūdas veļas mazgāšanā

1 komentārs
Visbiežāk pieļautās kļūdas veļas mazgāšanā
SHUTTERSTOCK

Veļas mazgāšana ir daudz kas vairāk vairāk nekā tikai veļas ievietošana veļas mašīnā un izņemšana no tās – veļu nepieciešams sagatavot, izvēlēties piemērotāko mazgāšanas režīmu, nomērīt mazgāšanas līdzekli.

Ja pret veļas mazgāšanu attiecaties pavirši, pastāv iespēja, ka sabojāsiet veļu un nodarīsiet kaitējumu veļas mašīnai. Pirms piedzīvojat vēl kādu nepatīkamu pārsteigumu, apskatiet visbiežāk pieļautās kļūdas veļas mazgāšanā!

Tiek izmantots par daudz mazgāšanas līdzekļa

Varētu šķist, ka, izmantojot vairāk mazgāšanas līdzekļa, veļa tiek izmazgāta labāk, taču patiesībā ir tieši pretēji –  ja tiek pievienots pārāk daudz mazgāšanas līdzekļa, veļas mašīna nespēj pilnībā izskalot veļu. Tā vietā veļa paliek lipīga, piesaistot vairāk netīrumu, putekļu un baktēriju. Lai no tā izvairītos, izmantojiet līdzekļa dozatoru un iepildiet tikai tik daudz līdzekļa, cik ieteicams konkrētajam veļas daudzumam (ieteicamos daudzumus var atrast veļas mašīnas lietošanas rokasgrāmatā).

Tiek pārpildīta veļas mašīna

Kad veļas mašīna tiek pārpildīta, ūdens un mazgāšanas līdzeklis nespēj efektīvi cirkulēt, tādējādi pastāv iespēja, ka veļa no veļas mašīnas tiks izņemta tikpat netīra, cik tā tur ievietota. Ideālā gadījumā veļas mašīnu vajadzētu ielādēt līdz pusei – tad veļa izmazgāsies un izskalosies labāk, turklāt tā tik ļoti nesaburzīsies.

Tiek ignorēts ”mazgāt ar rokām” marķējums

Ir audumi, ko vajadzētu mazgāt tikai un vienīgi ar rokām, kā āda, zamšs, zīds, vilna, kašmirs. Mazgājot šos audumus veļas mašīnā, tie pavisam noteikti nobružāsies, sarausies, tiks bojāta auduma struktūra. Ja pamanāt, ka uz šiem audumiem ir traips, izmantojiet maigu lupatiņu, nedaudz mazgājamā līdzekļa un vairākas reizes viegli uzspiediet uz tā. Ja patstāvīgi netiekat galā, nekādā gadījumā neriskējiet un nemazgājiet to veļas mašīnā, tā vietā nogādājiet apģērba vienumu ķīmiskajā tīrītavā!

Netiek veikta veļas šķirošana

Jūs droši vien zināt, ka gaišas un tumšas krāsas veļa jāmazgā atsevišķi, taču, vai zinājāt, ka veļu vajadzētu šķirot arī pēc veļas tipa un materiāliem? Smagākus apģērbus, piemēram, džinsus un  džemperus, vajadzētu atdalīt no kleitām un blūzēm, lai novērstu smalku audumu nobrāzumus un citus bojājumus. Tāpat jāatdala, piemēram, vilnas apģērbi no kokvilnas apģērbiem, jo tiem nepieciešama daudz saudzīgāka mazgāšana.

Traipi tiek pārmērīgi berzēti

Pārmērīga traipa berzēšana var likt traipam ”ieēsties” vēl dziļāk audumā, turklāt tādā veidā iespējams izberzt caurumu. Tādēļ esiet saudzīgs un centieties traipu novērst uzreiz, līdz ko tas pamanīts – jo ātrāk to novērsīsiet, jo vieglāk tas būs. Tā vietā lai berzētu traipu, vairākas reizes viegli uzspiediet pa to, lai nodrošinātu, ka tīrīšanas līdzeklis iekļūst auduma šķiedrās. Traipu tīrīšanai vienmēr izmantojiet baltu drāniņu, lai nenokrāsotu audumu, kā arī nemazgājiet to veļas mašīnā kopā ar krāsainu veļu.

Netiek aizvērti rāvējslēdzēji

Rāvējslēdzējiem ir asi ”zobi”, kas var ieraut citus apģērbus un radot tajos caurumus. Lai no tā izvairītos, pirms mazgāšanas veltiet laiku, lai apskatītu katru apģērba vienumu un aizvērtu visus rāvējslēdzējus. Lai mazgāšanas laikā izvairītos no veļas izcaurumošanas, nostipriniet arī, piemēram, krūštura āķīšus un citus asus aksesuārus.

Tiek aizpogātas pogas

Pretēji rāvējslēdzējiem, pogas veļas mazgāšanas procesā vajadzētu atstāt neaizpogātas – tas pasargās pogu caurumus no nodilšanas un diegus no izraušanas. Pirms veļas mazgāšanas neaizmirstiet atpogāt pogas arī uz krekla piedurknēm vai apkaklītēm!

Visa pamatā, protams, ir kvalitatīva veļas mašīna, kas aprīkota ar svarīgākajiem režīmiem, ir pietiekami ietilpīga un nodrošina pēc iespējas saudzīgāku, taču tajā pašā laikā efektīvu veļas mazgāšanu. Modernas un kvalitatīvas veļas mašīnas plašā izvēlē pieejamas interneta veikalā 220.lv – piedāvājumā pasaulē atzītā Whirlpool veļas mazgājamā mašīna, kā arī Electrolux veļas mašīnas. Ieskatieties un izvēlieties sev piemērotāko!

1 komentārs