Velosipēdi visai ģimenei: kā izvēlēties piemērotākos?

1 komentārs
Velosipēdi visai ģimenei: kā izvēlēties piemērotākos?
PUBLICITĀTES FOTO

Tuvojoties siltajam laikam, daudzi steidz domāt par velosipēda iegādi. Un ne velti – velosipēds ir dabai draudzīgs braucamais, turklāt atstāj arī pozitīvu ietekmi uz braucēja veselību.

Šobrīd ir pieejami dažāda veida velosipēdi – katram no tiem ir sava specifika un funkciju klāsts. Ja plānojat iegādāties jaunu velosipēdu, lielajā piedāvājumā var viegli apjukt. Turpinājumā daži ieteikumi, kas palīdzēs izvēlēties atbilstošāko risinājumu.

Vairāki velosipēdu veidi – izvēlieties piemērotāko

Lai izdarītu izvēli, vērts zināt populārākos velosipēdu veidus un to galvenās atšķirības.

Tūrisma velosipēdi

Šāda tipa velosipēdi paredzēti garu distanču veikšanai pa līdzenu ceļa virsmu – asfaltu, grants ceļiem un līdzenām meža takām. Tūrisma velosipēdiem vienkārši uzstādīt papildu aprīkojumu – bagāžnieku, dubļu sargus, lukturus.

Velosipēds veidots tā, lai braucējs saglabātu iespējami taisnu muguru un bez lieka diskomforta spētu paveikt arī lielas distances. Šāda tipa velosipēdiem pieejami gan vīriešu, gan sieviešu modeļi.

Kalnu velosipēdi

Kalnu velosipēdi piemēroti braukšanai pa kalnainu apvidu, meža takām, neceļiem – tiem ir platāki riteņi ar izteiktāku protektoru. Šāda tipa velosipēdiem ir vairāki ātrumi un labāka amortizācija.

Arī šāda tipa velosipēdus iespējams aprīkot ar dubļu sargiem un gaismas lukturiem. Un arī šis velosipēdu veids populārs gan vīriešu, gan sieviešu vidū.

Šosejas velosipēdi

Populāra izvēle ir arī šosejas velosipēdi. Tie vairāk piemēroti braukšanai pa asfaltu. Šāda tipa velosipēdiem raksturīgas šauras riepas, kas ļauj attīstīt lielu ātrumu, tāpēc tie tiek izmantoti sacensībās, velomaratonos. Šosejas velosipēdiem ir vairāki ātrumi, kas ļauj ērtāk pielāgoties dažādiem ceļa posmiem un situācijām.

Pilsētas velosipēds

Sava izskata dēļ šie vairāk tiek raksturoti kā sieviešu velosipēdi, tomēr, pateicoties plašajai izvēlei, savu pilsētas velosipēdu atradīs arī ikviens stiprā dzimuma pārstāvis. Kā jau vēsta pats nosaukums, šie velosipēdi piemēroti, lai eleganti pārvietotos pilsētvidē, piemēram, dotos uz darbu vai veiktu citus salīdzinoši nelielus attālumus.

Papildu komfortam šāda tipa velosipēdi parasti aprīkoti ar platāku sēdekli un kājiņu riteņa atbalstīšanai. Pieejami arī velosipēdu modeļi, kas aprīkoti ar dažiem ātrumiem, roku un kāju bremzēm, dubļu sargiem, grozu, zvaniņiem un citiem noderīgiem atribūtiem.

Bērnu velosipēds

Nav aizmirsts arī par pašiem mazākajiem riteņbraucējiem – piedāvājumā arī bērnu velosipēdi. Izvēloties velosipēdu, jāņem vērā, ka šajā gadījumā velosipēdu izmēri tiek noteikti nevis pēc rāmja, bet riteņu izmēra. Mazākajiem bērniem paredzētie (12  un 16 collu) velosipēdi mēdz būt aprīkoti ar papildu ritenīšiem.

Velosipēda rāmja izmērs un konstrukcija pielāgota riteņu izmēram.

Svarīgākie faktori, izvēloties velosipēdu

Priekšstats par dažādiem velosipēdu veidiem var palīdzēt atvieglot izvēles procesu, tomēr ir vēl arī citi aspekti, ko noteikti vajadzētu ņemt vērā.

Izmantošanas mērķis

Izvērtējiet, kādam mērķim velosipēdu galvenokārt izmantosiet. No tā atkarīgs, kāda tipa braucamajam dot priekšroku. Kā jau noskaidrojām, pieaugušajiem pieejami pilsētas, tūrisma, šosejas, kalnu velosipēdi. Pārdošanā arī universāli velosipēdi, kas piemēroti braukšanai pa dažādiem ceļa segumiem.

Būtiskākie komponenti, kam pievērst uzmanību

Viens no svarīgākajiem aspektiem, kas noteikti jāņem vērā, ir riteņu diametrs. Garākiem braucieniem piemērotāks būs velosipēds ar lielākiem riteņiem, tomēr jāņem vērā, ka velosipēds būs grūtāk manevrējams.

Uzmanība jāpievērš arī velosipēda rāmim – pārāk liels rāmis negatīvi ietekmēs stabilitāti, savukārt  riteņbraucējam nepiemērots attālums no sēdekļa līdz stūrei var radīt diskomfortu, piemēram, roku tirpšanu.

Ieteicams pārliecināties arī, kāds papildaprīkojums tiek piedāvāts – populārākās opcijas ir dubļu sargi, grozs, zvaniņš, gaismas lukturi, atstarotāji. Katru no šīm lietām, protams, iespējams iegādāties arī atsevišķi.

Kā izvēlēties velosipēdu bērnam?

Ja izvēlēties velosipēdu pieaugušajam var šķist diezgan vienkārši, tad bērnu velosipēda iegāde var sagādāt zināmas grūtības.

Lai ar šo uzdevumu galā tikt būtu vienkāršāk, turpinājumā vairāki faktori, kas palīdz izvēlēties labāko braucamo savai atvasei:

  • Bērna augums – svarīgi, lai izvēlētais velosipēds atbilst bērna augumam. Ja braucamais būs pārāk mazs vai pārāk liels, tas būs neērts un arī braukšana būs daudz bīstamāka;
  • Bremzes – ļoti būtisks elements ir bremzes. Liela daļa bērnu velosipēdu aprīkoti ar dubulto bremzēšanas sistēmu – gan rokas, gan kāju bremzēm. Pirms velosipēda nodošanas bērna rīcībā, svarīgi viņam parādīt, kā bremžu sistēmas darbojas;
  • Stūres augstums – izvēloties velosipēdu mazākiem bērniem, der pievērst uzmanību, lai stūre nebūtu pārāk zema. Pretējā gadījumā bērnam nāksies liekties uz priekšu – tas izraisīs nogurumu un palielinās bīstamību uz ceļa. Stūrei nevajadzētu būt arī pārāk augstai – piemērots augstums ir aptuveni vienā līmenī ar bērna gurnu augstumu, kad viņš sēž uz velosipēda;
  • Velosipēda svars – pievērsiet uzmanību arī velosipēda svaram. Ja bērnam būs grūti pacelt vai panest savu braucamo, tas mazinās pārliecību par savām spējām, un viņš ātri var zaudēt prieku par savu jauno velosipēdu

Vēl viens būtisks faktors, izvēloties jebkuru velosipēdu, ir tā cena. Šobrīd piedāvājums ir tik plašs, ka ikviens var atrast savām iespējām atbilstošāko risinājumu, tādēļ vienmēr vērts veltīt laiku tam, lai salīdzinātu vairākus variantus.

Daudzveidīgi velosipēdi visai ģimenei – interneta veikalā “220.lv”

Meklējot piemērotāko velosipēdu, ieskatieties arī interneta veikalā “220.lv”. Tur atradīsiet plašu velosipēdu klāstu un izdevīgus piedāvājumus. Iepērkoties tiešsaistē, ietaupīsiet arī laiku, jo pasūtījumu varēsiet veikt vien dažu minūšu laikā – neizejot pat no mājām. Kas būtiski – ja tomēr izrādīsies, ka iegādātais velosipēds neatbilst Jūsu prasībām, to 14 dienu laikā varēsiet atdot atpakaļ veikalam.

Riteņbraukšanas sezona jau pavisam tuvu – sagatavojieties tai ar lielisku velosipēdu no “220.lv”!

1 komentārs