Vecmeitu ballītes organizēšanas ABC

2 komentāri
Vecmeitu ballītes organizēšanas ABC
Pexels.com

Vecmeitu ballīte ir liels notikums gan topošajai sievai, gan arī viņas draudzenēm. Tā ir diena, kad visām meitenēm satikties un pavadīt dienu pozitīvā un patīkamā gaisotnē. Ko un kā darīt? Kādi ir labākie vecmeitu ballītes uzdevumi? Lasi un uzzini noderīgus padomus šajā rakstā!

Vecmeitu ballītes organizēšana soli pa solim

Vecmeitu ballīte kā pasākums ir radies par pamatu ņemot vecpuišu ballītes. Lielāku popularitāti tās guva 20. gs. beigās, kad ievērojamāk izmainījās sieviešu tiesības. Vecmeitu ballītes mēdz būs galvu reibinošas, ar trakiem uzdevumiem, gan arī pavisam mierīgas un laiskas. Kā organizēt?

Uzzini līgavas domas

Lielākoties galveno organizatora lomu uzņemas līgavas labākā draudzene, māsa vai vedējmāte, taču tas nebūt nenozīmē, ka visi pienākumi ir jādara viņai vienai.

Ja šī nav pirmā vecmeitu ballīte, ko Tu organizē, tik un tā topošajai sieviņai uzdod pāris jautājumus! Tas palīdzēs saprast, kāda stila pasākumu rīkot, jo visam ir jāatbilst jūsu draudzenes vēlmēm, hobijiem un raksturam.

 1. Kad rīkot ballīti? Kāzu rīkošana aizņem daudz laika. Arī tuvojoties lielajai dienai, parasti vēl ir daudz sīki darbiņi, kas jāpaveic, tādēļ vecmeitu ballīte jāieplāno līgaviņai ērtā laikā. Sākumā vienojies par vairākiem, viņai ērtiem, datumiem, no kuriem kopā ar pārējām meitenēm izvēlieties vienu!
 2. Kas piedalīsies ballītē? Ļauj līgavai pašai izvēlēties, ar kuriem cilvēkiem viņa vēlas šo dienu pavadīt. Cilvēku skaitu gan ir jāzina laicīgi, lai vienotos par datumu, izmaksām, kādi būs vecmeitu ballītes uzdevumi un aktivitātes.
 3. Ko draudzene vēlas un nevēlas šajā dienā darīt? Pirms sākat diskutēt par iespējamām aktivitātēm un dienas norisi, aprunājies ar līgavu un noskaidro viņas vēlmes. Iespējams, viņa grib, lai vecmeitu ballītes uzdevumi būtu mazliet ekstrēmi, piemēram, izbrauciens ar elektrokartingiem vai lāzerpeintbola spēle. Varbūt gluži pretēji – viņa priekšroku dod mierpilnai dienai ar pikniku pie dabas un sievišķīgu fotosesiju.

Vecmeitu ballīte ir par un ap jūsu draudzeni, tādēļ ņemiet vērā viņas viedokli!

Iepazīstieties savā starpā

Iespējams, ka pasākumā piedalīsies meitenes, kas līdz šim savā starpā nav pazīstamas. Vecmeitu ballīte izdosies jautrāka un patīkamāka, ja organizēšanas laikā vismaz pāris reizes visas satiksieties klātienē. Ja tas nav iespējams aizņemtības dēļ vai nedzīvojat vienā pilsētā, sarīkojiet Zoom konferenci, kā arī izveidojiet čatu vai Facebook event ērtai ideju apspriešanai.

Ko pārrunāt tikšanās reizē?

Bez regulāras komunikācijas savā starpā neiztikt. Jau pirmajās reizēs pārrunājiet tādus jautājumus kā:

 • norises datums un vieta;
 • budžets;
 • iespējamie vecmeitu ballītes uzdevumi;
 • pārvietošanās iespējas pasākuma dienā;
 • ģērbšanās stils un aksesuāri;
 • dekorācijas;
 • uzkodas un dzērieni u.c.
Visas idejas pieraksties, lai neaizmirstas un būtu iespējams tās apspriest arī vēlāk. Tāpat padomājiet par variantiem B, ja tomēr kas neizdodas!

Foto: pexels.com

Vienots stils jeb tematika

Vecmeitu ballīte ir pasākums, kur liela nozīme ir it visam, arī vissmalkākajām detaļām. Visam ir jābūt pārdomātam un saskaņotam, tādēļ organizēšanas gaitā pievērsiet uzmanību:

 • vietām, ko apmeklēsiet. Meklējiet noskaņai atbilstošas aktivitātes un veiciet rezervāciju laicīgi, jo sevišķi vasaras periodā;
 • uzkodām un dzērieniem. Kas vislabāk garšo topošajai sievai? Kāds ir viņas mīļākais kokteilis? Tam visam ir jābūt uz uzkodu galda. Ņemiet ēdienu līdzi jau no paša rīta, lai ik pa laiciņam uzkostu;
 • dekoriem. Ja vecmeitu ballītes noslēgums ir paredzēts telpās, padomājiet par atbilstošām dekorācijām vienotos toņos;
 • transportlīdzekļiem. Atkarībā no tematikas, līgavas vēlmēm un meiteņu skaita, jums būs nepieciešams transports. No viena punkta uz otru varat braukt ar limuzīnu, no rīta izvizināt līgavu ar motociklu, bet pašas pārvietoties ar taksi;
 • ģērbšanās stilam. Fotogrāfijās labāk izskatīsies vienots apģērbs. Tāpat arī svarīgi, lai starp jums visām izceļas tieši ballītes vaininiece, tādēļ viņai varat izvēlēties ziedu vainadziņu, kroni vai pat plīvuru.

Foto: pexels.com

Vecmeitu ballītes uzdevumi un aktivitātes

Izdevusies vecmeitu ballīte nenozīmē tikai skaistus tērpus un dekorācijas. Puse no uzvaras ir arī vecmeitu ballītes uzdevumi un dažādas aktivitātes visas dienas garumā.

Atbilstoši līgavas izteiktajām vēlmēm un viņas interesēm, jūs varat:

 • vakarā doties uz bāru vai klubu, lai kārtīgi izdejotos pirms sākas mierīgā laulības dzīve;
 • palutināt sevi SPA procedūrās;
 • izbaudīt koncertu vai doties uz kādu vasaras festivālu;
 • iemūžināt kopā būšanu skaistā fotosesijā ar profesionālu fotogrāfu;
 • doties izbraucienā ar jahtu vai kuģīti pa Daugavu vai Rīgas kanālu;
 • apmeklēt make-up vai saldumu pagatavošanas meistarklases, lai iemācītos ko jaunu;
 • izbraukt ar jaudīgiem elektrokartingiem izklaides parka ”GUNSnLASERS” trasē Rīgā, Mārkalnes ielā 10 un pacelt adrenalīna līmeni;
 • uzspēlēt aizraujošo un sportisko lāzertagu jeb lāzera peintbolu kādā no trīs ”GUNSnLASERS” parkiem iekštelpās vai ārā;
 • doties izjādē ar zirgiem;
 • sarīkot nesteidzīgu pikniku pie jūras vai mežā, ko iespējams apvienot ar dažādām jautājumu spēlēm.

Foto: pexels.com

Jo ātrāk sāksiet plānot pasākumu, jo vairāk laika varēsiet veltīt ideju apspriešanai, lai izvēlētos to, kas līgavai patiks vislabāk. Ņem vērā, ka vasarā, jo sevišķi nedēļas nogalēs, rezervācijas izklaides parkos un citviet ir jāveic savlaicīgi.

Ja gribi pieteikt kādu aktivitāti ”GUNSnLASERS” aktīvās atpūtas parkos, zvani pa telefonu 27274646 vai arī raksti uz e-pastu [email protected]! Ienāc mājaslapā www.gunsnlasers.lv un uzzini, ko vēl interesantu un vecmeitu ballītēm piemērotu viņi sniedz, jo iepriekš minētie kartingi un lāzerpeintbols nebūt nav vienīgās opcijas!

Vecmeitu ballīte ir ilgi gaidīts notikums topošajai sievai, jo tā ir iespēja ikdienas steigā satikt visas draudzenes, kā arī saposties un vismaz uz vienu dienu aizmirst par pirmskāzu stresiņu. Sarīko savai draudzenei skaistas svinības!

2 komentāri