Vai jūsu matracis nodrošina jums kvalitatīvu atpūtu pēc piedzīvojumiem pilnas dienas?

0 Komentāru
Vai jūsu matracis nodrošina jums kvalitatīvu atpūtu pēc piedzīvojumiem pilnas dienas?

Pēc nogurdinošas darba dienas vai gariem ceļojumiem kvalitatīva atpūta ir īpaši būtiska. Tā ne tikai palīdz atgūt produktivitāti, nodrošina labu garastāvokli, bet arī garantē labu vispārējo labsajūtu. Lai sagatavotos nākamās dienas izaicinājumiem, ir svarīgi pienācīgi parūpēties par savu gulēšanas vidi. Galvenais elements šeit ir gulēšanas pamats vai citiem vārdiem – pareizā matrača izvēle.

Viens no svarīgākajiem ārējiem faktoriem, kas nosaka jūsu atpūtas kvalitāti, ir jūsu vajadzībām atbilstošs matracis. Tikai pareizi izvēlēta gulēšanas bāze palīdz jūsu muskuļiem atslābināties un nodrošina, ka jūs pamostaties, labi atpūtušies. Lai atvieglotu matrača izvēles procesu, mēs esam sagatavojuši jums ceļvedi ar dažiem padomiem, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties gulēšanas pamatni.

1.      Personīgā pieredze

Ja jūs parasti pavadāt ilgu laiku, cenšoties atrast ērtāko pozu uz matrača, un bieži no rīta pamostaties, juzdamies pārguris, tas var liecināt, ka jūsu pašreizējais matracis nav piemērots jūsu ķermenim. Tomēr, pirms nomaināt to ar jaunu, mēģiniet atcerēties, kas jums patika un kas nepatika saistībā ar jūsu veco gulēšanas bāzi. Varbūt matracis bija pārāk ciets, bet gulēšanas laikā jūs nesvīdāt, vai varbūt jūs nepārtraukti jutāt sava partnera kustības, lai gan materiāls bija ārkārtīgi patīkams ādai? Izanalizējot visas sava vecā matrača pozitīvās un negatīvās īpašības, jums būs vieglāk izlemt, uz kurām funkcijām fokusēties, meklējot jaunu matraci.

2.      Gulēšanas poza

Mums visiem ir sava iecienītā gulēšanas poza – uz muguras, uz vēdera vai sāniem. Katra poza ķermeni ietekmē atšķirīgi, tāpēc matrača izvēlei šeit ir izšķirošā loma. Ja jūs parasti guļat uz muguras, jums būs nepieciešama cietāka matrača pamatne, lai nodrošinātu stingru mugurkaula atbalstu. Savukārt, ja jūs pavadāt vairāk laika, guļot uz vēdera, izvēlieties vidējas cietības matraci, kas lieliski pielāgosies jūsu ķermeņa līnijām un nodrošinās nepieciešamo komfortu. Tiem, kam patīk gulēt uz sāniem, ieteicams izvēlēties mīkstāku matraci. Tas pasargās jūsu plecus un novērsīs ekstremitāšu nejutīgumu miega laikā. Protams, daudzi cilvēki pāris reizes nakts laikā maina savu gulēšanas pozu, tādēļ, ja nekādi nevarat izdomāt, kurā pozā jūs guļat visilgāk, izvēlieties vidēji mīkstu matraci.

3.      Svars

Līdzīgi kā gulēšanas pozai, arī jūsu ķermeņa formai un svaram ir nozīme, izvēloties matraci. Pareizi izvēlēts matracis atbalstīs jūsu ķermeni un nodrošinās komfortu veselīgam miegam. Vairāk noderīgas informācijas par veselību un matračiem jūs varat atrast šajā rakstā.

Tātad, ja jūsu svars ir mazāks par 90 kg, izvēlieties mīkstāku matraci, kas nodrošinās pareizu plecu un iegurņa rajona stāvokli. Ja jūsu svars ir no 90 līdz 110 kg, jūs varat izvēlēties vidēji cietu matraci, ņemot vērā savu gulēšanas pozu. Visbeidzot, ja jūsu svars pārsniedz 110 kg, ieteicams izvēlēties cietu matraci, lai ķermenis neiegrimtu matracī un mugurai būtu stingrs un stabils atbalsts.

4.      Vai guļat viens?

Neatkarīgi no tā, cik mēs esam līdzīgi savam mīļotajam cilvēkam, mūsu miega paradumi nekad nebūs pilnīgi vienādi. Tādēļ, ja jūs gultā neguļat viens un jūsu partneris naktīs bieži griežas uz sāniem vai mostas un kāpj no gultas agrāk nekā jūs, pievērsiet īpašu uzmanību matracim, jo tas var novirzīt jūsu partnera kustības uz jūsu pusi, un jūsu miegs var tikt traucēts. Lai no tā izvairītos, izvēlieties matraci, kas apslāpē kustības. Tas nodrošinās mierīgu gulēšanu ne tikai jums, bet arī jūsu partnerim.

5.      Temperatūra

Temperatūras neitralitāte bieži ir viena no vissvarīgākajām iezīmēm cilvēkiem, kuri meklē jaunu matraci. Tiem, kas vēlas izvairīties no svīšanas naktīs, ieteicams izvēlēties gaisu caurlaidīgu matraci, kas karstā vasaras dienā neļaus jums svīst, pielāgosies jūsu ķermeņa temperatūrai un aukstajā sezonā jūs sasildīs. Šajā kategorijā uzmanību vajadzētu pievērst atsperu vai putu poliuretāna matračiem.

6.      Vai jums ir alerģijas?

Nav noslēpums, ka ceļš uz labu atpūtu sākas ar higiēnas ievērošanu, īpaši, ja jums ir nosliece uz alerģijām. Uzziniet, kā miega kvalitāte ir atkarīga no matrača un tā antialerģiskajām īpašībām. Šajā gadījumā lielisks risinājums būs matracis, kas palīdz cīnīties ar alerģijām. Tas ne tikai novērš mikroorganismu, ērču vairošanos un nesavāc putekļus, bet, pats galvenais, nodrošina mierīgu un veselīgu miegu. Tiem, kuriem putekļu ērcīšu dēļ rodas alerģiskas reakcijas, jāizvairās no atsperu matračiem un ciešāk jāpēta viskoelastīgos matračus, kas būs piemērotāki.

Pareiza gultas veļa

Kaut arī matracis ir cieši saistīts ar mūsu miega kvalitāti, tieši gultas veļa ir tā, kas pieskaras mūsu ķermenim visu nakti, palīdz mums relaksēties un ļauj izjust pašu kvalitatīvāko miegu. Tomēr kā izvēlēties sev piemērotu gultas veļu un neapjukt plašajā klāstā?

1.      Audums

Svarīgākais aspekts, izvēloties jaunu gultas veļu, ir audums. Tas ne tikai ietekmē mūsu maņas naktī, bet arī palīdz nodrošināt veselīgu miegu. Labākā izvēle ir gultas veļa no dabīga auduma, lina, audekla vai satīna. Šie izturīgie materiāli nekairina ādu, ļauj tai elpot un tādējādi nodrošina augstas kvalitātes atpūtu.

2.      Raksts

Izvēloties jaunu gultas veļu, pievērsiet uzmanību ne tikai audumam, bet arī rakstam. Gultas veļa, kas ir pieskaņota jūsu interjera dizainam, piešķirs istabai zināmu šarmu un skaistumu, un skats, kas pavērsies, tiklīdz kā pamostaties, palīdzēs jums uzlabot garastāvokli.

3.      Kopšana

Jūs, iespējams, jau zināt, ka gultas veļas kopšanai var būt vajadzīgs ļoti maz vai ļoti daudz laika. Tāpēc pirms gultas veļas iegādes pievērsiet uzmanību tās kopšanas instrukcijai un pārliecinieties, vai tiešām kopšanai gribēsiet veltīt tik daudz laika, cik tas ir nepieciešams dotajam audumam. Ja gultas veļa netiek kopta, kā teikts instrukcijā, jūs drīz vien pievils tās kvalitāte.

Ķermeņa vajadzībām atbilstošs matracis un pareiza gultas veļa palīdzēs izbaudīt mierīgu atpūtu, kas ir īpaši svarīga pēc saspringtas dienas. Kvalitatīvs miegs sniegs nepieciešamo spēku jaunai dienai un gaidāmajiem izaicinājumiem. Izvēlieties matraci, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām, un jūsu ķermenis jums pateiks paldies.

0 Komentāru