Svarīgākais bērnam: mīļums, labi vārdi un kopā pavadītais laiks konkurss

99 komentāri
Svarīgākais bērnam: mīļums, labi vārdi un kopā pavadītais laiks

Jaunais mācību gads ir sācies un rit jau pilnā sparā. “StarFM” balss Maija Rozīte-Krištopane sazvanījās ar trim dažādām pirmsskolas skolotājām, lai atskatītos, kā pagājusi pirmā pilnā nedēļa bērnudārzos, un uzklausītu viņu ieteikumus vecākiem – kā atsākt vai uzsākt bērnudārza gaitas, lai bērnam tas ir pozitīvām emocijām bagāts laiks.

Pirmsskolas izglītības skolotājām un viņu vadītajām grupiņām tiek dāvināti LEGO CLASSIC konstruktori un būvpamatnes, novēlot veiksmīgu jauno mācību gadu!

LEGO – fantāzijas attīstīšanai, un arī pirkstiņi ir nodarbināti

Pirmsskolas izglītības iestādes ”Riekstiņš” pirmsskolas izglītības skolotāja un skolotāja-logopēde jau 26 gadus Dace Rozenberga-Liepiņa stāsta, ka arī pašas mājā valdījis saviļņojošs satraukums, jo meitiņa šogad uzsākusi pirmo klasi, savukārt viņas audzināmie bērniņi dārziņā ir atgriezušies smuki brūni un priecīgi par satikšanos.

Grupiņā tiekot aktīvi izmantoti LEGO klucīši, un lielākie bērni jau ir apguvuši būvēšanu ar LEGO, savukārt mazie noskatās no viņiem un būvē līdzi. Neatņemams un svarīgs ieguvums ir fantāzija un iztēle, kas raisās, taču pats galvenais – pirkstiņi tiek nodarbināti. Cik labi apgūst visu ar pirkstiņiem, tik veikli valodiņa raisās, zina Dace no savas pieredzes.

Arī pirmsskolas izglītības iestādes ”CreaKids” pirmsskolas izglītības skolotāja sešgadnieku grupiņā Madara Līce teic, ka bērni jūtas ļoti pozitīvi par atkal satikšanos un priecīgi satraukti, jo īpaši jau tādēļ, ka nākamajā gadā ir jāiet uz skolu.

Tas ir labs motivators arī nākt uz dārziņu, lai var labāk sagatavoties skolai. Un viena no aktuālākajām mantām jeb ”mantu manta” visos periodos esot LEGO, kuru var pielietot visur un vienmēr.

Pat ja pieaugušais neiedomāsies, bērns ir tik radošs, ka izdomās arvien jaunus pielietojumus LEGO klucīšiem. Madarai grupiņā esot gan jauni draugi, gan arī bērni, kas atgriežas no garajām vasaras brīvdienām, pēc kurām ir jāatgriežas režīmā.

Vecākiem iesaka īpaši pievērst uzmanību, lai pietiek laika aprunāties un iesaistīties, pavadīt laiku kopā ar bērniem, iespējams, pat izspēlēt lomu spēles mazākajiem. Ļoti svarīga ir savstarpējā uzticēšanās un sadarbība ar audzinātājām.

Rīgas 266. pirmsskolas izglītības iestādes pirmsskolas izglītības skolotāja Sandra Čerņevska stāsta, ka pirmā nedēļa ir bijusi ļoti laba. Grupiņa palikusi nemainīgā sastāvā, bērni nākuši uz dārziņu priecīgi. Pirmo nedēļu viņi kopā uzsākuši ar tēmu ”draugi un draudzība”. Audzinātāja teic, ka visvairāk vēlētos, lai bērniem sanāktu vairāk laika pavadīt kopā ar vecākiem, lai dažādas nodarbes tiktu veiktas kopā. Protams, arī pabūt pie dabas, īpaši mūsu skaistajā rudenī. Aicina vecākus uzticēt bērniem darīt mājasdarbus, kopā lasīt pasakas un izdomāt pat sižetus, pārrunāt dienas gaitas dārziņā, protams, mīlēt vienam otru, teikt labus vārdus un uzslavēt, pat, ja kāds darbiņš nav sanācis labs.

Lai draudzība raisās ar LEGO konstruktoriem!

LEGO grupa ir apņēmības pilna bērniem sniegt izglītojošu, drošu un priekpilnu spēlēšanās pieredzi, ticot, ka radītais produkts palīdz radīt pozitīvu atmosfēru bērnu un vecāku dzīvēs, jo spēlēšanās ar lielākā izmēra LEGO®DUPLO® vai LEGO® klucīšiem palīdz atvasēm stimulēt tādas nozīmīgas dzīves prasmes kā problēmu risināšana, koncentrēšanās, radošums un iztēle, pozitīvā mācību vidē. Vietnē www.lego.com ir vairāk informācijas par rotaļu iespējām bērniem un LEGO produktiem. Tajā atrodama arī spēļu sadaļa, kur bērni var rotaļāties ar skaņām un animācijām drošā tiešsaistes vidē.

Lielākā izmēra LEGO DUPLO konstruktori ir veidoti, lai radītu līksmi un jautrību pašiem mazākajiem. Tie apvieno sevī priecīgas krāsas un aktīvu darbošanos, lai jūsu bērna prasmes nepārtraukti uzlabotos rotaļājoties! Komplekti palīdz uzlabot sīkās un lielās motorikas spējas, rosina iztēli un radošumu, kā arī palīdz izprast ikdienas ritmu un nodarbes, dzīvniekus, krāsas un skaitļus.  Turklāt DUPLO produkti ir veidoti pēc augstākajiem kvalitātes un drošības standartiem.

#KONKURSS Pastāsti, kā Tavam bērnudārzniekam pagāja pirmā nedēļa, vai iesaki kopējas nodarbes, kas jūsmājās raisa pozitīvas emocijas. Uzvarētājiem balvas no #LEGO #priekpilnaberniba #darmkopa. Uzvarētājus paziņosim jau 19. septembrī:

Konkursa uzvarētājas:  Agnese Paeglekalna un Alīna Kaulakāne.

99 komentāri