Smart TV – kas Tev jāzina par tiem?

1 komentārs
Smart TV – kas Tev jāzina par tiem?
SHUTTERSTOCK

Iegādājoties jaunu televizoru, protams, svarīgākās lietas, kas jāņem vērā ir TV ekrāna izmērs, attēla un skaņas kvalitāte, kā arī savienojamība. Kopš tika radīti Smart TV, viedie jeb ”gudrie” televizori, ļoti nozīmīgas ir televizora viedās opcijas.

Kas ir Smart TV?

Īsumā, tas ir televizors, kurā ir iebūvēta platforma ar operētājsistēmu. Līdzīgi kā dators, šāda platforma ļauj pieslēgties globālajam tīmeklim jeb internetam un piekļūt, pārvaldīt un skatīties televizorā interneta mediju saturu. Ir pieejami gan LG televizori, gan Samsung televizori, gan Sony televizori, kas uzskatāmi par Smart TV.

Pēc kāda principa Smart TV darbojas?

Šādi televizori savienojas ar internetu izmantojot to pašu bezvadu tīklu vai interneta pieslēgumu, kādu izmanto, lai internetam pieslēgtu datoru. Protams, televizoros, kas pievienoti internetam izmantojot vadu, savienojums būs stabilāks, taču arī Wi-Fi bezvadu tīkls ļaus izmantot visas Smart TV piedāvātās opcijas. Piemēram, LG televizori izmanto WebOS platformu, bet Sony televizori – Chromecast.

Pēc tam, kad Smart TV pievienots interneta savienojums, televizorā, līdzīgi kā mobilajā tālrunī vai planšetē, iespējams izmantot dažādas aplikācijas. Daļa no tām jau ir lejupielādētas, bet tāpat kā citās viedās ierīcēs, aplikāciju sarakstu iespējams papildināt lejupielādējot jaunas. Vairums Smart TV piedāvā arī aplikāciju, interneta pārlūku, kas ļauj piekļūt jebkurai interneta adresei.

Tas, kādā veidā tiek pārvaldīts televizora ekrāns, lai varētu atzīmēt konkrēto ikonu, atšķiras no televizora modeļa un ražotāja. Piemēram, Samsung televizori ir ērti savienojami ar Samsung mobilajiem telefoniem, ļaujot izmantot telefonu kā skārienjutīgo vadības ierīci.

Kādi ir galvenie ieguvumi no Smart TV?

Protams, pats svarīgākais ir pieeja internetam un plašajam kanālu klāstam, ko šāds pieslēgums piedāvā. Izmantojot internetu ir pieejams plašs TV programmu, filmu un mūzikas piedāvājums, ko var skatīties bez antenām un satelītiem.

Smart TV papildus ierastajām TV funkcijām, kas gan ir paplašinātas ar internetā pieejamiem medijiem, ļauj arī, piemēram, lasīt publikācijas interneta ziņu portālos, kā arī spēlēt spēles un klausīties iecienīto mūziku, tādējādi aizvietojot audio sistēmas.

Papildus ir iespējams arī, piemēram, dalīties ar mobilā tālruņa ekrānu, kas ļauj TV ekrānā parādīt, piemēram, ceļojuma bildes un video. Šīs funkcijas nodrošināšanai LG televizori izmanto aplikāciju ”SmartShare”, bet Samsung televizori – ”SmartView”.

Kas jāapdomā pirms iegādāties Smart TV?

Svarīgākais faktors ir izmaksas un individuālās vajadzības. Lai arī Smart TV platformas ļauj pieslēgties daudziem bezmaksas kanāliem un pakalpojumiem, ļoti bieži nepieciešams abonēt saturu mēnesim vai jāmaksā, piemēram, par katru filmu, ko vēlaties skatīties. Ņemot vērā to, ka, izmantojot Smart TV var pirkt saturu, svarīgi to uzstādīt tā, lai bērni bez vecāku atļaujas nevarētu iegādāties filmas.

Atkarībā no TV ražotāja, kā jau minēts iepriekš, atšķiras arī aplikācijas un to klāsts. Tādas platformas kā Netflix un YouTube ir pieejamas var teikt visos Smart TV, bet atsevišķiem ražotājiem ir specifiskas aplikācijas, bet, piemēram, iTunes izmantotājiem vēl aizvien nepieciešams iegādāties Apple TV box jeb speciālu Apple modemu, kas ļaus klausīties iTunes.

Jāņem vērā, ka Smart TV tāpat kā citas viedās ierīces, izmantojot tajās iebūvētās aplikācijas, seko tam, kādu saturu jūs izmantojat, lai pielāgotu piedāvājumu tieši jūsu gaumei. Lai arī varētu šķist, ka tas ietaupa laiku, jo tiek piedāvātas filmas, kas Jums patiks, šī informācija tiek izmantota arī mērķa mārketinga nolūkos.

Smart TV, tāpat kā jebkuru internetam pieslēdzamu ierīci, apdraud arī vīrusi un hakeri, tāpēc vienmēr nepieciešams pārliecināties par to, ka tiek izmantos drošs un aizsargāts interneta savienojums.

Smart TV alternatīvas

Ja jums jau pieder televizors, kam ir apmierinoša attēla kvalitāte un citas īpašības, Jums nav obligāti jāiegādājas jauns televizors. Daudzi LG televizori un Sony televizori, kas iegādāti vēl pirms desmit gadiem, var tikt papildināti ar papildus iekārtām, kas ļaus televizorā izmantot ļoti daudzas Smart TV funkcijas. Šīs nelielās iekārtas ir tādas pašas platformas, kādas iebūvētas Smart TV, bet Jūsu iemīļotais televizors kalpos kā displejs.

1 komentārs