Septiņi ieteikumi, kā veiksmīgāk sagatavoties dārza sezonai

0 Komentāru
Septiņi ieteikumi, kā veiksmīgāk sagatavoties dārza sezonai
PUBLICITĀTES FOTO

Tuvojoties pavasarim, dārzu īpašnieki sāk domāt par jauno dārza sezonu un darbiem, kas ar to saistās. Sākotnēji tas var šķist sarežģīts un laikietilpīgs process. Tomēr, iepriekš plānojot un sagatavojoties, šis uzdevums būs daudz vienkāršāks. Turpinājumā 7 praktiski ieteikumi, kas palīdzēs dārza sezonu uzsākt veiksmīgāk.

Sāciet savlaicīgi un izveidojiet plānu

Dārza sezona nesākas tikai marta beigās vai aprīļa sākumā. Protams, dažādu augu stādīšanai ir piemērots noteikts laiks, tomēr pirms Jūs to varat darīt, jāpaveic citi svarīgi darbi.

Viss sākas ar plānu. Plānošana palīdzēs izvairīties no pārpūles un satraukuma tad, kad beidzot pienāks dārza sezona. Sastādiet veicamo darbu sarakstu. Iespējams, daļu no uzdevumiem varēsiet paveikt jau uzreiz. Te daži piemēri:

  • Dārza un piemājas teritorijas uzkopšanas darbi – nokritušo zaru savākšana, lapu grābšana;
  • Žoga kvalitātes pārbaude;
  • Darba rīku un cita aprīkojuma pārbaude un apkope. Vajadzīgā aprīkojuma, piemēram, siltumnīcas iegāde (var apskatīt šeit)

Šiem uzdevumiem atvēlot kaut tikai piecpadsmit minūtes dienā, izvairīsieties no lieka satraukuma vēlāk.

Izvēlieties, ko audzēsiet

Iepriekš izlemjot un izveidojot sarakstu ar to, ko audzēsiet savā dārzā, varēsiet labāk sagatavoties dārza sezonai.

Pasūtiet sēklas savlaicīgi un turiet tās tuvumā, lai īstajā brīdī varētu tās izmantot.

Pārdomājiet un apskatiet savus iecienītākos sēklu katalogus, lai  savlaicīgi iegādātos to, kas Jūs interesē.  Daudzos labos veikalos bieži sēklas tiek izpirktas vēl pirms sākas īstā sezona.

Izlemiet arī, kādus dārzeņus audzēsiet siltumnīcā. No tā atkarīgs, kāda veida un izmēra siltumnīcai dot priekšroku.

Sagatavojiet dārza žurnālu

Gatavojoties dārza sezonai, vērts izveidot arī dārza žurnālu. Nav iespējams paturēt prātā visu, un tas arī nemaz nav vajadzīgs – pierakstot visu aktuālo, sākot no sava dārza plānojuma, beidzot ar darbiem, kas jāpaveic un instrumentiem, kas vēl jāiegādājas, varēsiet būt drošs, ka neko svarīgu nepalaidīsiet garām. Tas arī vairos darbošanās prieku.

Dārza žurnālā vērts ierakstīt arī datumus, kad paveicāt vienu vai otru darbu, iesējāt sēklas vai paveicāt kādu citu uzdevumu. Šo informāciju varēs izmantot arī nākamajos gados, lai veiksmīgāk saplānotu dārza darbus.

Ja dārzu iekārtojat no jauna vai vēlaties veikt būtiskas pārmaiņas, vajadzīgs detalizēts plāns, kur un ko stādīsiet, un, kas nav mazsvarīgi – kādu ainavu tas viss kopā veidos. Daudz vērtīgu padomu un labu ideju atradīsiet specializētos žurnālos un interneta resursos. Veltiet laiku tam, lai radītu tādu dārza plānojumu, kas ir ne vien racionāls, bet arī estētiski pievilcīgs.

Iesējiet sēklas iekštelpās

Vēl viens veids, kā sagatavoties dārza sezonai, ir sēt sēklas iekštelpās. Izlasiet informāciju uz sēklu paciņas un ņemiet vērā tur minētos ieteikumus, lai viss izdotos, kā plānots. Ievērojiet arī sēšanas grafiku, lai nepalaistu īsto brīdi, kad augus pārstādīt dārzā – tiem paredzētajās vietās.

Sagatavojiet aprīkojumu

Gatavojoties dārza sezonai, pārbaudiet dārza aprīkojumu, veiciet nepieciešamo apkopi un remontu. Ja kāds no instrumentiem ir sarūsējis, mēģiniet noņemt rūsu. Ja tas nav iespējams, nomainiet instrumentu pret jaunu – rūsa var kaitēt dārza augiem, jo caur to var izplatīties dažādas slimības.

Dārza instrumentiem jābūt arī asiem un bez izteiktām deformācijām. Savukārt ierīcēm, kas darbojas ar elektrību vai degvielu, ir jābūt drošiem. Nekad nelietojiet nedrošus, bojātus darba instrumentus.

Dārza darbiem un piemājas teritorijas uzkopšanai noder ne vien kapļi, lāpstas un grābekļi, bet arī tādas ierīces kā zāles pļāvēji (iegādāties var interneta veikalā 220.lv), laistīšanas sistēmas un trimmeri. Pārliecinieties, ka Jūsu rīcībā ir viss nepieciešamais.

Ja kaut kas trūkst, ir īstais laiks doties uz veikalu, lai to iegādātos. Izvēloties jaunu aprīkojumu, pievērsiet uzmanību tā funkcionalitātei un kvalitātei – no šiem aspektiem atkarīga darbu efektivitāte.

Sakārtojiet dārza aprīkojuma novietni

Neatkarīgi no tā, kur stāv dārza aprīkojums – garāžā, dārza namiņā, saimniecības ēkā vai šķūnīti, mirklis pirms sezonas sākuma ir īstais laiks šo vietu sakārtot. Kad pārskatīti visi instrumenti, sakārtojiet tos, lai tie būtu viegli pieejami, kad būs tāda vajadzība. Pretējā gadījumā var rasties situācija, ka veltāt daudz laika, lai atrastu instrumentu, kas nemaz vairs Jums nav pieejams.

Veltiet laiku mēslošanas līdzekļu un nelielo darba rīku šķirošanai

Noteikti nevajadzētu aizmirst arī par šķietamiem sīkumiem – mēslojumu, labām dārza šķērēm un visu citu, kas dārzā mēdz būt noderīgs. Arī to visu vajadzētu ne vien pārbaudīt, bet arī sašķirot un novietot ērti pieejamā vietā. Iespējams, arī šeit būs aktuāla  kādas lietas iegāde. Pievienojiet to iepirkumu sarakstam.

Vai nav pārsteidzoši, cik lielas pārmaiņas var radīt šķietami sīkumi? Plānojot un savlaicīgi sagatavojoties, dārza sezonas sākums šķitīs vienkāršāks un iedvesmojošāks.

Viss dārza sezonas uzsākšanai interneta veikalā “220.lv”

Dārza sezonai sagatavoties būs vienkāršāk, ja izvēlēsieties labu tirdzniecības vietu, kur iegādāties visu nepieciešamo. Viena no iespējām ir interneta veikals “220.lv”, kur atradīsiet visu, kas vajadzīgs, lai dārza iekārtošana izdotos.

Izvēlei siltumnīcas, zāles pļāvēji, trimmeri (uzzināt vairāk), kā arī cits dārza aprīkojums plašā izvēlē, lai katrs varētu izvēlēties to, kas viņam nepieciešams.

Izvēloties iepirkties interneta veikalā, saņemsiet ne tikai lielas izvēles iespējas, bet arī citas priekšrocības – ērtu pasūtījuma noformēšanu, izdevīgus piegādes nosacījumus, būtisku laika un arī naudas līdzekļu ietaupījumu.

Sagatavojieties dārza sezonai laicīgi – izveidojiet plānu, pārskatiet savus darbarīku krājumus un ieskatieties interneta veikalā “220.lv”, lai atrastu visu, kas vēl nepieciešams veiksmīgam iznākumam.

0 Komentāru