Pieci ieteikumi, kā samazināt apkures izmaksas dzīvoklī

1 komentārs
Pieci ieteikumi, kā samazināt apkures izmaksas dzīvoklī
Unsplash.com

Dzīvošanai vietā ar četriem gadalaikiem ir virkne priekšrocību, taču arī kāds trūkums, proti, ziemā nākas plašāk atvērt maciņu, lai segtu apkures izmaksas. Labā ziņa – ir vairāki veidi, kā tās samazināt. Lasi un iegūsti noderīgus padomus!

Ieteikums #1: apkures sezonai sākoties, ļauj mājai uzsilt

Apkure visai bieži tiek pieslēgta, kad kādu laiku aiz loga jau valdījis drēgns un mitrs laiks, kas nozīmē, ka māja ir atdzisusi un tajā uzkrājies mitrums. Šī iemesla dēļ pirmo nedēļu vai divas pēc apkures pieslēgšanas temperatūru ieteicams uzstādīt  augstāku nekā ierasts, lai atbrīvotos no mitruma. Tādējādi iespējams ne tikai samazināt apkures izmaksas, bet arī parūpēties, lai mājā neuzrastos pelējums.

Ieteikums #2: neaizklāj radiatorus

Dzīvokļos tiek grēkots, radiatoriem priekšā novietojot mēbeles vai nakts aizkarus, kas būtiski pasliktina siltā gaisa cirkulāciju telpā. Vēl viena kļūda – uz radiatora novietot nupat izmazgātu, mitru veļu. Tā ne vien aizkavēs siltumu, bet arī padarīs telpu mitru un vēsu, kas ir ideāla vide pelējuma sēnītei.

Ieteikums #3: vēdini telpas pareizi

Foto: Unsplash.com

Ziemā telpas vēdini regulāri, plaši atverot logus uz neilgu brīdi, vien dažas minūtes. Logus atstājot vaļā ilgstoši, atdzisīs ne tikai telpā esošais gaiss, bet arī mēbeles, loga aile un siena, līdz ar to pēcāk telpas uzsildīšanai vajadzēs patērēt vairāk enerģijas.

Izvairies no logu vēdināšanas režīmu izmantošanas, un pirms vēdināšanas radiatoriem izvēlies zvaigznītes režīmu, proti izslēdz tos, un vēlamo režīmu atjauno kādu brīdi pēc tam, kad logi aizvērti. Vēdināt mājokli vajag vismaz reizi dienā, un teju obligāti – pēc drēbju žāvēšanas/mazgāšanas un ēst gatavošanas, lai atbrīvotos no mitruma.

Ieteikums #4: ievies viedās mājas risinājumus

Foto: Unsplash.com

Izvēloties viedās mājas funkcijas, iespējams attālināti pielāgot telpu temperatūru, iestatīt dažādus apkures un vēdināšanas režīmus un ļaut sensoriem pašiem noteikt nepieciešamo apkures jaudu. Turklāt ar viedās mājas sistēmu palīdzību temperatūra mājoklī tiek uzturēta vienmērīga, kas var būt ļoti noderīga funkcija aukstās ziemas naktīs.

Starp citu, ja vēlies uzzināt vairāk par viedo māju, dodies uz Vivus.lv blogu, kur uz visiem Tev interesējošajiem jautājumiem atradīsi atbildes rakstā Gudrā māja – ko tas nozīmē, un kādas priekšrocības tā sniedz?

Ieteikums #5: novērs siltuma zudumus

Diemžēl visai daudz naudas apkures sezonā nākas maksāt praktiski par neko, jo siltums mēdz izplūst pa dažādām spraugām. Tāpēc noteikti parūpējies par to, lai mājokļa logi un durvis nelaistu garām siltumu, bet, ja šāda problēma pastāv, parūpējies par to novēršanu (kaut vai ar līmlenti un bieziem aizkariem).

Visai daudz siltuma aizplūst arī pa nesiltinātām sienām, tāpēc, ja māja nav siltināta, ir vērts apsvērt dzīvokļa siltināšanu no iekšpuses. Siltuma zudumus vari noskaidrot, iegādājoties vai īrējot termokameru.

Tagad noteikti zini, kā samazināt apkures izmaksas, bet varbūt šis temats ir aktuāls arī Taviem draugiem? Padalies ar šo rakstu savos sociālajos tīklos, lai arī citi cilvēki zinātu, kā ziemā ietaupīt!

1 komentārs