Pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks iegādāties jaunu veļas mašīnu

0 Komentāru
Pazīmes, kas liecina, ka pienācis laiks iegādāties jaunu veļas mašīnu
SHUTTERSTOCK

Viena no sadzīves tehnikas ierīcēm, kas visvairāk ietekmējusi daudzu cilvēku, jo īpaši sieviešu, ikdienu pasaulē ir veļas mazgājamā mašīna. Šī ne tikai ļauj ietaupīt daudz laika, bet dod mums arī iespēju ikdienā nēsāt higiēniski tīru un svaigu apģērbu.

Mēs paļaujamies uz savām veļas mašīnām, bet tikmēr darām citas svarīgas lietas. Tāpat kā jebkura sadzīves tehnikas iekārta, arī veļas mašīnas pēc vairākiem gadiem lietošanas noveco. Lai izvairītos no situācijas, ka veļas mašīna sabojājas pirms iegādāta jauna, turpinājumā lasi par to, kādas ir pazīmes, kas liecina, ka ir pienācis laiks iegādāties jaunu veļas mašīnu.

Centrifūga pārstāj darboties

Izņemot apģērbu no veļas mašīnas, tam būtu jābūt mitram, bet ne pilnībā slapjām, jo, griežoties centrifūgai mazgāšanas cikla beigās, no apģērba tiek izspiests liekais ūdens. Ja atverot veļas mašīnas durvis redzi, ka veļa vēljoprojām ir pilnībā slapja, ļoti iespējams veļas mašīnai sabojājusies spiediena sistēma, jo centrifūga parasti ieslēdzas tad, kad spiediena sensors sajūt, ka ūdens ir aizplūdis. Šāda situācija var rasties arī tad, ja ir nolietojies veļas mašīnas motors, un tas nespēj sasniegt centrifūgai nepieciešamo jaudu.

Veļas mašīna strādā, bet netiek atsūknēts ūdens

Situācija, kad dodamies izņemt drēbes no veļas mašīnas, bet izrādās, ka ūdens nav aizplūdis, var būt satraucoša. Ja radusies šāda problēma, ļoti iespējams vainojams ir sūkņa filtrs, kurš aiztur monētas un citas sīkas lietas, kas iekļūst veļas mašīnā. Protams, vispirms jāpārbauda, vai nav aizsprostojusies notekcaurule, bet, ja sūknis strādā, tad problēma nav aizsprostojums, bet gan ierīces nolietojums.

Veļas mašīna kļūst skaļāka

Jo ātrāk griežas centrifūga, jo skaļāka kļūst veļas mašīna. Protams, troksnis var rasties arī no tā, ka veļas mašīnā ievietots apģērbs ar lielām pogām, rāvējslēdzējiem vai dažādu materiāli, kas neļauj veļas mašīnas centram būt līdzsvarā. Tomēr, ja veļas mašīna turpina kļūt aizvien skaļāka, tad visticamāk radusies problēma ar gultņiem.

Lai pārbaudītu, vai veļas mašīnas gultnis nav sabojājies, mēģini pagriezt veļas mašīnas centru, kad tā nav ieslēgta. Ja jūti pretestību, tad gultnis ir sabojājies.

Veļas mašīna nav pietiekami liela

Ja šobrīd lieto veļas mašīnu, ko iegādājies, kad dzīvoji viens, bet tagad tā pati ierīce mazgā drēbes četriem cilvēkiem, tā, visticamāk, ir pārāk maza. Ģimenei ar maziem bērniem nepieciešamas veļas mašīnas ar vismaz 6 kilogramu ietilpību, taču, lai sasniegtu labākos mazgāšanas rezultātus un lieki netērētu elektroenerģiju, vēlams iegādāties individuālajām vajadzībām atbilstoša izmēra veļas mašīnu.

Tava veļas mašīna ir vecāka par tavu ledusskapi

Tehnoloģijas tiek nemitīgi attīstītas un uzlabotas. Tāpat kā citas elektroierīces, katru gadu tiek radītas arī jaunākas, jaudīgākas, efektīvākas un labākas veļas mašīna. Mūsdienās ir pieejams ne vien veļas mašīnas, bet arī plašs veļas žāvētāju piedāvājums.

Izmantojot modernās tehnoloģijas, tiek uzlabots ne tikai tas, cik labi, ātri un kvalitatīvi veļas mašīnas mazgā veļu, bet arī tas, cik enerģijas, ūdens un mazgājamo līdzekļu tās patērē.

Tāpat kā citas sadzīves tehnikas ierīces arī veļas mašīnas kļūst viedas. Šādas ierīces padara ikdienu īpaši ērtu. Piemēram, viedā veļas mašīna ar iebūvētu veļas žāvētāju ļaus uzzināt, ka mazgāšanas cikls ir noslēdzies, un ieslēgt žāvēšanas režīmu pat, ja vēl ir darba laiks un atrodies birojā.

Plašu veļas mašīnu un žāvētāju piedāvājumu atradīsi interneta veikalā Elkor.lv – izvēlies savām vajadzībām atbilstošāko ierīci!

0 Komentāru