Pārskatiet un samaziniet uzņēmuma dabasgāzes izmaksas vēl pirms apkures sezonas

1 komentārs
Pārskatiet un samaziniet uzņēmuma dabasgāzes izmaksas vēl pirms apkures sezonas
PUBLICITĀTES FOTO

Dabasgāze ir viena no galvenajām tautsaimniecībā izmantotajām deggāzēm. Īpaši plaši tā tiek izmantota siltumapgādē, tāpēc šobrīd, kad apkures sezona teju sākusies, ir piemērots brīdis izvērtēt, cik izdevīgs ir esošais līgums un rēķini par dabasgāzi.

Globālo notikumu ietekmē dabasgāzes cenas šogad ir sasniegušas rekordzemu līmeni. Lai gan šobrīd dabasgāzes cenai ir tendence atkal pieaugt, tomēr joprojām tā ir daudz izdevīgāka nekā iepriekšējos gados. Tāpēc tiem uzņēmumiem, kuriem dabasgāze ir nozīmīgs resurss, ir pēdējais brīdis izmantot šī cenu krituma sniegtās priekšrocības un noslēgt dabasgāzes līgumu par mazāku cenu un ar izdevīgākiem nosacījumiem.

Atvērtais dabasgāzes tirgus un tā priekšrocības

Jau vairākus gadus Latvijā darbojas atvērtais dabasgāzes tirgus, kas ļauj katram klientam brīvi izvēlēties un noslēgt sadarbības līgumu ar to dabasgāzes tirgotāju, kurš var piedāvāt izdevīgākos līguma nosacījumus. Diemžēl klienti nesteidzas izmantot šo priekšrocību savā labā un nemaz neiepazīstas ar atvērtā tirgus piedāvājumiem. Visbiežāk tiek turpināta vēsturiski noslēgtā sadarbība, jo tas ir kaut kas pazīstams un šķietami drošs.

Dabasgāzes tirgu regulē Ministru kabineta noteikumi, un tirgotājus uzrauga regulators (Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija), tāpēc klientu bažas par to, ka citu dabasgāzes tirgotāju piedāvājumi varētu būt neuzticami, ir nepamatotas. Tieši atvērtā tirgus konkurence ir veicinājusi to, ka tirgotāji sniedz izdevīgākus piedāvājumus, kuri ļauj ietaupīt finanses.

Dabasgāzes tirgotāja maiņa – ātra un vienkārša

Vēl viens faktors, kas kavē patērētājus izmantot atvērtā tirgus priekšrocības, ir priekšstats, ka dabasgāzes tirgotāja maiņa ir ilgs un sarežģīts process. Patiesībā tas ir ātri un vienkārši. Klientam tikai atliek parakstīt līgumu ar izvēlēto dabasgāzes tirgotāju. Par pārējo parūpējas tirgotājs pats. Protams, tirgotāja maiņu un jauna līguma slēgšanu jāveic tikai tad, kad ir notikusi piedāvājumu izpēte un salīdzināšana ar sava uzņēmuma vajadzībām un dabasgāzes patēriņa paradumiem. Salīdzinot cenas un tarifu veidus, iespējams atrast sev visizdevīgāko variantu.

Dažkārt klienti nodomā, ka pāris eiro liela ietaupījuma dēļ nav vērts kaut ko mainīt, vai arī netic, ka citiem tirgotājiem varētu būt izdevīgākas dabasgāzes cenas. Tomēr bieži dabasgāzes cenas starpība ir pat vairāki eiro uz vienu megavatstundu, kas mēneša, gada un vairāku gadu griezumā jau pārvēršas par nozīmīgu ietaupījumu. Klienti apzinās, ka energoresursu pareiza plānošana un izmantošana ietekmē viņu konkurētspēju, ka tikai viņi paši izlemj, kur tiks novirzīti uzņēmuma finanšu resursi, tāpēc dabasgāzes tirgotāju piedāvājumu salīdzināšana un izdevīgākā piedāvājuma izmantošana būtu loģisks solis ar gudru skatu nākotnē.

SIA ”Ignitis Latvija” – izdevīgi piedāvājumi par fiksētu vai mainīgu cenu

SIA ”Ignitis Latvija” ir uzticams un ilggadējs atvērtā tirgus dalībnieks, kurš klientiem piedāvā gan dabasgāzi, gan elektroenerģiju. Dabasgāzei tiek piedāvāti divi tarifu veidi – par fiksētu un mainīgu cenu.

  • Fiksētais tarifs ir nemainīgs visu līguma darbības laiku un ļauj efektīvi plānot izmaksas, tās nav atkarīgas no tirgus cenu svārstībām.
  • Mainīgā tarifa gadījumā izmaksas katru mēnesi atšķiras, jo tās ietekmē dabasgāzes cena biržā. Šis tarifs vairāk piemērots klientiem, kuri gatavi riskēt, lai iegūtu labāko iespējamo cenu par dabasgāzi attiecīgajos tirgus apstākļos.

SIA ”Ignitis Latvija” eksperti uzskata, ka ir pēdējais brīdis noslēgt dabasgāzes līgumu par izdevīgāku cenu nekā 2018. un 2019. gadā. Uzņēmums tālredzīgi ir uzkrājis šogad izdevīgi iegādāto dabasgāzi, kuru plānots šobrīd, sākoties apkures sezonai, izpārdot klientiem par tiešām pievilcīgu cenu.

Lai saņemtu tieši jums visatbilstošāko dabasgāzes tirdzniecības piedāvājumu, atliek tikai sazināties ar SIA ”Ignitis Latvija” klientu speciālistiem, kuri ne tikai sagatavos izdevīgu piedāvājumu, bet arī sniegs ieteikumus, kā iespējams optimizēt izmaksas uzņēmumā.

Kāpēc izvēlēties SIA ”Ignitis Latvija” pakalpojumu

SIA ”Ignitis Latvija” ir Baltijas valstīs lielākās enerģētikas uzņēmumu grupas ”Ignitis Group” meitasuzņēmums, kuram ir starptautiska pieredze un augsts kompetences līmenis. Galvenās ”Ignitis Latvija” konkurences priekšrocības ir:

  • konkurētspējīgas dabasgāzes cenas;
  • individuāli piedāvājumi, izvērtējot klienta vajadzības un faktisko dabasgāzes patēriņu;
  • drošas un stabilas dabasgāzes piegādes;
  • diversificēti dabasgāzes piegādes avoti, kas nozīmē lielāku neatkarību no Krievijas dabasgāzes;
  • operatīvs darbs un izcils klientu serviss.
1 komentārs