Olimpiskajā dienā piedalīsies 123 tūkstoši dalībnieku. Esi viens no viņiem! REKLĀMRAKSTS

0 Komentāru
Olimpiskajā dienā piedalīsies 123 tūkstoši dalībnieku. Esi viens no viņiem!

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā Olimpiskā diena 2016 šogad notiks 23. septembrī 531 norises vietā visā Latvijā, kas kopā plāno pulcēt jaunu pasākuma dalībnieku skaita rekordu – 123 353 dalībnieku no 95 Latvijas novadiem un pilsētām. Pasākuma devīze ir Padod bumbu!

Vakar, 14. septembrī, Elektrum Olimpiskajā centrā norisinājās Olimpiskās dienas 2016 seminārs, kurā visi organizatori tika informēti par pasākuma gaitu un veicamajiem uzdevumiem, kā arī katra pašvaldība saņēma inventāra komplektu, kas sastāv no āra volejbola laukuma, volejbola bumbām, LOK kausa, dalībnieku papīra hantelēm un sertifikātiem, T krekliem un plakātiem.

“Olimpiskās dienas ideja attīstās arvien jaunās norises vietās un dalībnieku jeb jauno vingrotāju skaits pārsniedz jau 123 tūkstošus,” seminārā izteicās LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers, “priecē, ka ar katru gadu dalībnieku un novadu skaits pieaug un esam pārliecināti, ka arī šajā reizē, dalībnieki izbaudīs sportot prieku. Vislielākā pateicība ir jāizsaka organizatoriem, kas neatlaidīgi un radoši sagatavo Olimpiskās dienas pasākumus savos novados, radot bērniem prieku un vēlmi iesaistīties sportiskās aktivitātēs, norāda pasākuma organizatori.”

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu

Olimpiskā diena 2016 šogad būs Eiropas Sporta nedēļas sastāvdaļa, tāpēc arī šīsdienas semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Eiropas Sporta nedēļas aktivitātēm. Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes visā Eiropā un tajā iesaistīties tiek aicināts ikviens iedzīvotājs.

Foto: F64

Foto: F64

”Eiropas Sporta nedēļa, kas šogad septembrī notiks otro gadu, tiek organizēta ar mērķi mainīt mūsu attieksmi un paradumus un kļūt kustīgākiem – iemācot to bērniem agrā vecumā ģimenē, pēc tam bērnudārzā un skolā, mudinot domāt par savu strādājošo fizisko aktivitāti uzņēmumos un, visbeidzot, radot labvēlīgus apstākļus arī pilsētvidē. Aktīvam, kustīgam dzīvesveidam jākļūst par mūsu ikdienu, jo tas ne tikai uzlabo veselību, bet arī veicina darba spējas, iemāca disciplīnu, uzlabo kopējo dzīves kvalitāti,” norāda Latvijas Sporta federācijas padomes prezidents Einars Fogelis.

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā notiks no 17. līdz 23. septembrim. Uzzini, kā tajā iesaistīties ikvienam neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās Olimpiskās komitejas organizēt Olimpisko dienu, popularizējot nezūdošās sporta vērtības – draudzību, cieņu un izcilību.

Vienlaicīgi visās Latvijas Olimpiskās dienas 2016 norises vietās pasākums 23.septembrī sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Foto: F64

Foto: F64

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar volejbolu un tā spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji Olimpiskās dienas 2016 norises vietās tiek aicināti izstrādāt savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.

Olimpiskās dienas 2016 pasākumi būs bez maksas un visiem dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2016.gada sertifikāti, bet viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK speciālbalvas.

0 Komentāru